На Донеччині російський військовий розстріляв військовополоненого бійця ЗСУ

Дата: 05 Грудня 2025
A+ A- Підписатися

У Донецькій області російський військовий вбив військовополоненого воїна ЗСУ.

Про це розповіли в аналітичному проєкті DeepState.

Ілюстраційне зображення. Фото: вікіпедія

Злочин росіянин вчинив у Свято-Покровському, що поблизу Сіверська.

Відео розстрілу опублікували самі росіяни, судячи з повідомлення. Російські штурмовики взяли у полон українського бійця, який з піднятими руками виходив з укриття, коли ті відкрили по ньому вогонь. 

Вбивство військовополонених – воєнний злочин, який не має строку давності, тож винним за рішенням суду загрожує довічне в українській в’язниці. Правоохоронці оперативно не коментували повідомлення про розстріл. Зазвичай за фактом таких подій відкривають провадження щодо порушення законів та звичаїв війни, поєднаному з умисним вбивством. 

Нагадаємо, що  минуло тижня прокурори почали розслідування розстрілу росіянами п’ятьох українських військовополонених на Донеччині. Згодом росіяни розстріляли ще п’ятьох військовополонених бійців ЗСУ.

Із серпня минулого року повідомлень про страти українських бійців росіянами значно побільшало, деяких винних у таких злочинах судять в Україні, а відбувається це не лише заочно.  

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter