МЗС передало до Гааги заяву про визнання юрисдикції щодо міжнародних злочинів

Дата: 08 Вересня 2015
A+ A- Підписатися

Україна передала Міжнародному кримінальному суду (МКС) прохання про поширення його юрисдикції щодо злочинів проти людяності і воєнних злочинів.

Як повідомляє сайт МЗС України, відповідну заяву у вівторок міністр закордонних справ Павло Клімкін передав секретареві суду.

“Зазначеною заявою Україна визнає юрисдикцію суду стосовно всіх злочинів, скоєних на території України з початку військової агресії Російської Федерації проти нашої держави. Відтак МКС матиме юрисдикцію щодо вказаних злочинів незалежно від громадянства осіб, які їх скоїли, навіть якщо вони є громадянами третіх держав”, – вважають у МЗС України, зазначаючи, що заява має безстроковий характер.

Однак правозахисники Правозахисного порядку денного нагадують, що ця заява не означає ратифікацію Римського статуту МКС. Це лише прохання Суду, відповідно до статті 12 Римського статуту, поширити на Україну свою юрисдикцію з 20 лютого 2014 року. Суд у Гаазі може відмовити в цьому Україні. 

МКС є постійно діючою незалежною і неупередженою міжнародною інституцією, юрисдикція якої поширюється на найтяжчі міжнародні злочини, які мають широкомасштабний та систематичний характер.

Суд вивчає передану на її розгляд ситуацію, аналізує всі обставини і факти щодо ймовірних злочинів на предмет їхньої відповідності встановленим у Римському статуті правовим критеріям, і на підставі цього може приймати рішення щодо початку власного розслідування.

Нагадаємо, 4 лютого 2015 року український парламент визнав право МКС розслідувати воєнні злочини в Україні, які були вчинені, починаючи із 20 лютого 2014 року.

Рішення Верховної Ради зобов’язує Кабмін і Генпрокуратуру зібрати доказову базу для безпосереднього звернення до трибуналу. Росія тим часом наполягає на своїй непричетності до конфлікту на сході України.

Як повідомлялось раніше, на сторінці президента України громадян закликають підписати петицію за ратифікацію Римського статуту. Станом на 9 вересня петицію підписало понад 7 тисяч громадян. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: