МЗС висловило протест через візит африканської делегації на окуповану Донеччину
Україна висловлює рішучий протест у зв’язку з візитом делегації Панафриканського парламенту до тимчасово окупованої Російською Федерацією території Донецької області.
З такою заявою виступили в українському МЗС.

У делегації були представники Ефіопії, Танзанії, Малаві, Уганди, Південного Судану, Коморських Островів, Екваторіальної Гвінеї, Джибуті, Есватіні, Замбії, Сомалі та Мозамбіку.
Візитом, як наголошують українські дипломати, вони виявили грубу неповагу до суверенітету і територіальної цілісності України та знехтували основоположними принципами міжнародного права. Окрім цього, абсурдними назвали в МЗС заяви представників делегації про “протидію колоніалізму на українській землі, яка незаконно захоплена Росією в ході неоколоніальної загарбницької війни проти України”.
“Візит африканської делегації суперечить духу дружби та взаємної поваги, якими характеризуються відносини України з державами Африканського континенту, та завдає серйозної шкоди репутації Панафриканського парламенту, створеного у 2004 році у якості одного з органів Африканського Союзу, зокрема з метою просування миру, безпеки та стабільності”, – йдеться в заяві МЗС.

У МЗС додали, що поїздка африканських парламентарів також суперечить спільній заяві голови Африканського Союзу та голови Комісії Африканського Союзу від 24 лютого 2022 року, у якій, між іншим, Росію закликали “неухильно поважати міжнародне законодавство, територіальну цілісність та суверенітет України”.
“Хочемо сподіватися, що цей візит та висловлені в його ході заяви не відображають офіційної позиції Африканського Союзу та Панафриканського парламенту”, – підсумували дипломати.
Нагадаємо, що цьогоріч військові хунти трьох африканських країн – Малі, Буркіна-Фасо та Нігеру – утворили Конфедерацію держав Сахеля (АЕS), що посилило російський вплив у регіоні.
ZMINA пояснювала, чому в країнах Африки вірять російській пропаганді і як цьому запобігти.