МЗС ініціює платформу для координації міжнародних дій зі звільнення політв’язнів

Дата: 22 Травня 2020
A+ A- Підписатися

У Міністерстві закордонних справ запускають платформу з координації міжнародних дій задля звільнення українських політв’язнів.

Про це йдеться на сторінці відомства. 

В МЗС пояснили, що на тлі нових затримань та вироків та намагань Росії зловживати інструментарієм та форматами інституцій ООН для легітимізації спроби анексії Криму, Київ вважає за необхідне надати новий імпульс міжнародним зусиллям, спрямованим на звільнення незаконно утримуваних РФ з політичних мотивів громадян України.

“Проблематика політв’язнів має залишаться серед пріоритетних питань порядку денного у нашому діалозі з іноземними партнерами, а міжнародний тиск на РФ з метою їхнього якнайшвидшого звільнення – посилюватися. З цією метою МЗС ініціює запуск Платформи з координації міжнародних зусиль для звільнення незаконно утримуваних РФ з політичних мотивів громадян України”, – йдеться у повідомленні МЗС.

Дипломатичне відомство зауважує, що учасниками платформи мають бути представники органів державної влади, до компетенції яких входить діяльність з надання допомоги, захисту прав та звільнення незаконно утримуваних громадян, неурядових правозахисних організацій, об’єднань родичів політв’язнів та Меджлісу кримськотатарського народу.

У МЗС пояснили, що платформа не підмінятиме діяльність інших органів державної влади.

“Це майданчик для обговорення та погодження дій, результатом яких має стати посилення міжнародного тиску на РФ з метою звільнення усіх незаконно утримуваних громадян України”, – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо,  21 травня під Офісом президента відбулась акція “Пане президенте, поговоріть з нами”. Її учасники – рідні незаконно утримуваних Росією громадян України заявили, що ніхто з Офісу президента не спілкується з ними про плани обміну та вказали на низку проблем, які переживають рідні. Ніхто з представників президента до родичів бранців Кремля не вийшов. 

За даними українських правозахисних організацій, щонайменше 92 громадян України є політичними в’язнями в РФ та окупованому нею Криму. Із них 80 – це кримські татари.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: