Минулої доби російські військові понад три десятки раз обстріляли міста та селища на Донбасі

Дата: 01 Травня 2022
A+ A- Підписатися

Минулої доби російські військові загалом 33 рази обстріляли міста та селища у Луганській та Донецькій областях. 

Про це повідомили у Нацполіції. 

Наслідки російських обстрілів на Луганщині. Фото: телеграм-канал Сергія Гайдая

На Луганщині по шість масованих артилерійських обстрілів витримали Сєвєродонецьк та Лисичанськ, по три – Рубіжне та Попаснянщина. За словами голови тамтешньої ОВА Сергія Гайдая, населений пункт Золоте-3 зруйновано на 70%.

“Ще 12 будинків стали непридатними для життя. П’ять із них – багатоповерхівки в Сєвєродонецьку, ще дві – в Рубіжному. В цьому місті також сталися займання двох приватних будинків. У Комишувасі зруйновано будівлю сільради, школу та багатоквартирний будинок. У Лисичанську перебито газогін”,розповів про наслідки атак посадовець.

Керівник Сєвєродонецької міської військово-цивільної адміністрації Олександр Стрюк також зазначив, що у Сєвєродонецьку в нових районах міста замість будинків залишилися непридатні для життя спалені бетонні коробки, а із загальної кількості містян нині залишилось близько 10%.

Влада продовжує проводити у регіоні евакуацію та закликає людей не зволікати з від’їздом. 

У поліції розповіли про зникнення безвісти двох чоловіків на Луганщині: їх автівка потрапила під російський обстріл між селом Комишуваха та містом Попасна. Від початку повномасштабного вторгнення у регіоні загинули 182 людей. 

Щодо Донеччини, то російські військові 14 разів обстріляли регіон за минулу добу. Гатили по Маріуполю, Лиману, Авдіївці, Добропіллю, Очеретину, Дробишеву, Новосілках, Діброві та Пісках. Руйнувань зазнали 24 цивільних об’єкти, а саме житлові будинки, дитячий садок, будинок культури й комбікормовий завод.

Наслідки російських обстрілів на Донеччині

Внаслідок атак постраждали 9 мирних мешканців, зокрема четверо дітей: 5, 6, 7 та 14 років. Вдалося уточнити й інформацію щодо трьох загиблих у Маріуполі, однак точну кількість жертв там, а також у Волновасі, назвати нині неможливо. 

Від початку вторгнення внаслідок обстрілів та бомбардувань на Донеччині загинули 286 мирних людей, а ще 890 отримали поранення. 

Нагадаємо, що коаліція “Україна. П’ята ранку” збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
 
Зокрема, це умисні вбивства населення, катування і нелюдське поводження, умисне заподіяння тяжких страждань чи серйозного каліцтва, зґвалтування, руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю, примус цивільних осіб чи військовополонених служити в збройних силах РФ, використання населення як “живих щитів”, депортація українців до Росії чи на окуповані нею території Донбасу і Криму, викрадення і незаконні арешти цивільних осіб, взяття заручників, вчинення нападу на військових, які припинили брати участь у воєнних діях, віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста, використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів), використання отруйних речовин, напади на релігійні й культурні установи, розграбування суспільної й особистої власності тощо.
 
Правозахисники просять надсилати інформацію і докази про вказані злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Ознайомтеся з детальною пам’яткою, як фіксувати докази воєнних злочинів і злочинів проти людяності.
 
Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте нас на адресу tp@humanrights.org.ua.
 
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів Коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, просимо заповнити онлайн-форму.
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter