Чоловіки про неприпустимість насильства над жінками – відео всеукраїнської кампанії
В Україні розпочалася кампанія проти насильства над жінками. Вона також закликає ратифікувати Стамбульську конвенцію Ради Європи про запобігання насильству над жінками та домашньому насильству і боротьбу з цими явищами.
За підтримки офісу Ради Європи в Україні виготовили три тематичних відео-ролики.
Для них використовували підхід “He for she” – коли самі чоловіки розповідають, що насильство над жінками є неприпустимим. У записові роликів узяли участь політики, військові та патрульні поліцейські.
Про це під час презентації роликів в українському кризовому медіа-центрі повідомила президент громадської організації “Ла Страда-Україна” Катерина Левченко.
“Ми будемо знімати ще відео, адже нам хочеться залучити ще більше відомих людей, які формують думку населення про те, що до насильства в сім’ї не можна ставитися толерантно, а навпаки – до нього слід ставитися, як до негативного явища”, – пояснила Левченко.
За статистикою “Ла Стради”, за останні 9 місяців на гарячу лінію звернулося 29 тисяч жінок, ще 15 тисяч таких звернень зафіксувала Національна поліція.
Мортен Ернеберг, голова офісу Ради Європи в Україні, зазначив, що Україна зараз потрібно ратифікувати Стамбульську конвенцію.
За словами Андрія Праведника, в.о. директора департаменту міжнародних організацій МЗС України, Україна підписала конвенцію ще в 2011 році. Зараз необхідні документи для ратифікації знаходяться в адміністрації президента України, вже скоро їх повинні внести на розгляд в парламент.
“Важливо співпрацювати не тільки з міністерствами і відомствами, а й з громадянським суспільством, щоб ми донесли необхідність ратифікації конвенції, а також прийняття внутрішніх актів, які б зробили її прийняття”, – зазначив дипломат.
Наталя Собкалова, представник Міністерства соціальної політики України, додала, що на розгляді Верховної Ради знаходиться також і законопроект 4259 про запобігання та протидію домашньому насильству.
Олександр Злігостев, офіцер ЗСУ, зазначив, що з початком конфлікту збільшився відсоток насильства над жінками, зокрема в сім’ях.
“Ми з колегами військовослужбовцями приєдналися до кампанії, щоб показати, що військові проти домашнього насильства”, – пояснив він.
Нагадаємо, Центр інформації про права людини за підтримки Українського жіночого фонду проводив інформаційну кампанію “Війна, яка не відпускає”.
У межах кампанії відбулася зустріч з колишніми солдатами, які розповіли, що насильство зазвичай відбувається в тих сім’ях, де солдат був незадоволений собою під час перебування на війні, не дав вчасно відсіч в бою, а тепер “воює” вдома.
Також була оприлюднена статистика про те, що протягом першого півріччя на Національну “гарячу лінію” з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації надійшло 16 685 дзвінків. Левова частка, а це 93,1%, стосується питань попередження домашнього насильства.
Такі дані за запитом Центру інформації про права людини надала правозахисна організація “Ла Страда-Україна”, яка супроводжує “гарячу лінію”.