Музей Майдану просить українців відповісти, коли протест стає Майданом

Дата: 02 Липня 2019
A+ A- Підписатися

Національний музей Революції гідності просить громадян України висловити думку, коли протест стає Майданом. 

Як ідеться в повідомленні музею, учасники опитування можуть обрати один або кілька варіантів у фольмулярі або на сторінці в мережі Facebook

“Є чимало українських і закордонних досліджень і про Помаранчеву революцію, і про Революцію гідності. Майдан – точно світовий феномен. Але поки що це наче образ, зміст якого ще треба зрозуміти. Диктаторська Росія формує для своїх громадян образ Майдану як загрозливої страшилки. Ми – пишаємося своїми Майданами. Чому і чим саме? Які складники цього явища? Без чого протест не Майдан? Аналіз важливий для всіх українців, а перш за все – для дослідників. Наше бачення Майдану визначає наше майбутнє. Національний музей Революції гідності – єдина інституція, завдання якої – професійно і системно працювати з цією темою, бути громадською платформою в дослідженні й осмисленні Майдану”, – каже Ольга Сало, керівниця просвітницько-інформаційного відділу Національного музею Революції гідності. 

Нагадаємо, перші протести в Києві почалися 21 листопада 2013 року, після того як уряд Миколи Азарова заявив, що Україна не підписуватиме угоду про Асоціацію з Європейським Союзом.

Протести супроводжувалися кривавими зіткненнями демонстрантів і співробітників правоохоронних органів та завершилися втечею до Росії президента Віктора Януковича.

За даними Генпрокуратури, під час Євромайдану постраждали 2,5 тисячі людей, 104 з них загинули. Наймолодшому з убитих, Назару Войтовичу, було 17 років, найстаршому, Івану Наконечному, – 83 роки.

Національний музей Революції Гідності – музейно-меморіальний комплекс, багатоцільовий культурно-освітній центр. Він зберігає, вивчає та представляє колекцію історичних об’єктів, пов’язаних із рухом за свободу, насамперед з Євромайданом, попередніми Майданами та революціями останніх років за кордоном. Адміністрація закладу пояснює, що музей – це майданчик, який поширює ідеї гідності, незалежності, свободи, сприяє громадським ініціативам у становленні демократичних цінностей в Україні, створює і підтримує проєкти, пов’язані з правами людини.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: