Музей війни прибрав радянську символіку з Алеї міст-героїв

Дата: 27 Грудня 2024
A+ A- Підписатися

Національний музей історії України у Другій світовій війні видалив літери, що формували назви міст, а також зображення радянської медалі “Золота Зірка” з Алеї міст-героїв.

Про це повідомили на фейсбук-сторінці музею.

Фото: Музей війни

У закладі зазначили, що провели ініціативне обстеження бронзових рельєфів. Його здійснили фахівці Національного науково-дослідного реставраційного центру України, які створили “Паспорт обстеження стану збереженості бронзових накладних елементів медалей “Золота Зірка” і текстових написів”. У результаті вони обґрунтували потребу демонтажу цих елементів і подальшої реставрації.

“Разом з реновацією музейного простору, відбулося і переосмислення одного з основоположних пропагандистських міфів радянського тоталітарного режиму”, – підкреслили у музеї.

Фахівці музею пояснили, що термін “Місто-Герой” закріпився у радянській історіографії після видання указу Президії Верховної Ради СРСР від 8 травня 1965 року “Про затвердження положення про найвищий ступінь відзначення – звання “Місто-Герой””. Тоді перші міста, які отримали це звання, включали Ленінград (нині Санкт-Петербург), Одесу, Севастополь, Волгоград (колишній Сталінград), Київ, Москву, а також Брестську фортецю. У 1973 році цей статус надали Керчі й Новоросійську, у 1974-му – Мінську, у 1976-му – Тулі, а у 1985-му – Мурманську та Смоленську.

Водночас у музеї наголосили, що жодних чітких критеріїв для діяльності комісій, які приймали рішення щодо присвоєння звання “Місто-Герой”, не розробляли. Присвоєння цього статусу мало довільний характер і служило виключно ідеологічним цілям, спрямованим на укорінення міфу про “Велику Вітчизняну війну”.

Нагадаємо, що на початку грудня у київському парку Слави прибрали бюсти радянських військових діячів Сидора Ковпака, Івана Черняховського, Павла Рибалка та Олексія Федорова.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter