Музей Ханенків привіз в Україну роботи голландських майстрів
17 травня, у пʼятницю, у київському Музеї Ханенків відкрилася виставка “Гаага–Київ. Живопис кінця ХІХ – початку XX століття із колекцій родини Гоґстедерів та Понамарчуків”. Це перша після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну експозиція старовинного мистецтва, яка представить відвідувачам роботи голландських та українських художників.
Про це йдеться на фейсбук-сторінці музею.
Виставку складається з 31 картина Гаазької школи та 11 робіт восьми українських художників кінця ХІХ – початку XX століття. Доповнять експозицію фотороботи Піта Ґіспена з видами сучасної Гааги.
Генеральна директорка Музею Ханенків Юлія Ваганова у коментарі “УП. Життя” розповіла, що ініціатором виставки був голландський колекціонер Віллем Ян Гоґстедер.
“Ідея і пропозиція провести виставку “Гаага–Київ. Живопис кінця ХІХ – початку XX століття із колекцій родини Гоґстедерів та Понамарчуків” належить саме Віллему Гоґстедеру. Він зі свого боку вирішив зробити такий символічний жест підтримки та солідарності”, – зазначила Ваганова.
Вона також додала, що колекціонер є справжнім амбасадором України в Європі: “Відкривав виставку “Обличчя війни” з роботами українських фотографів Олександра Чекменьова та Оксани Парафенюк в Нідерландах, збирав кошти для України з перших місяців повномасштабного вторгнення Росії”.
Виставка триватиме по 16 серпня. Вхідний квиток коштує 100 грн (50 грн пільговий).
Нагадаємо, що у травні 2023 року 38 робіт зі столичного Національного музею мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків на два роки перевезли до Варшави. Польський міністр культури й національної спадщини Петро Глінський заявив, що це третя група об’єктів, які під час повномасштабної війни надійшли до Польщі з України.
Вперше про вивезення творів мистецтва з Києва заговорили ще наприкінці жовтня минулого року. Планувалося не лише вивезти картини, а й підтримувати музейників, аби ті не залишилися без роботи. Тоді Музей Ханенків вирішив передати на зберігання свої найцінніші твори, зокрема італійські та іспанські твори мистецтва, які знаходилися в Україні.
Читайте також: Війна в культурному вимірі: у київському Музеї Ханенків відкрилася фотовиставка про знищення культурної спадщини