Музей Голодомору збирає речі киян початку 1930-х років для виставки

Дата: 09 Липня 2024
A+ A- Підписатися

Національний музей Голодомору-геноциду збирає особисті речі киян 1932–1933-х років для майбутньої виставки.

Про це йдеться на фейсбук-сторінці музею.

Для експозиції підходять документи, листи, фотографії, предмети побуту і пов’язані з ними історії виживання сімей під час Голодомору в Києві або його околицях.

“Наприклад, можна принести трудову книжку працівника “Ленкузні”, квиток на потяг до Києва, записник студента Інституту народної освіти, сережки, які не виміняли в торгсіні, фото зі стадіону Балицького, миску, куплену на Євбазі, або самвидав, який читали в Біличах”, – зазначає команда музею.

Музей прагне зібрати й зберегти свідчення історії в одному місці, оскільки з кожним роком очевидців трагедії стає дедалі менше. Артефакти можна “позичити” музею на час виставки, а потім забрати додому.

Виставку планують відкрити в листопаді 2024 року. Розповісти історію або надіслати фотографії можна на електронну пошту m.bogush@holodomormuseum.org.ua з темою листа “Київ”.

Нагадаємо, що в липні минулого року росіяни вдарили по навчальному корпусу Сумського міжрегіонального вищого професійного училища, де був розташований Центр досліджень руху опору Голодоморів. Вогнеборці змогли врятувати звідти 66 унікальних гравюр.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter