Муйжнієкс звернувся до Гройсмана з приводу тиску на омбудсмана

Дата: 03 Червня 2015
A+ A- Підписатися

Намагання народних депутатів усунути з посади Валерію Лутковську може підірвати незалежність та ефективність функціонування національного інституту Омбудсмана.

На цьому наголосив Комісар Ради Європи з прав людини Нілс Муйжнієкс у своєму листі на адресу голови Верховної Ради України Володимира Гройсмана.

Звертаюсь до Вас у зв’язку з інформацією, пов’язаною з діяльністю Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, яку я нещодавно отримав. Як я розумію, деякі парламентарі внесли на розгляд парламенту постанову про скасування попередньої постанови Верховної Ради України, ухваленої у 2012 році, яка стосувалась призначення Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Валерії Лутковської. Я вважаю, що такий прикрий розвиток подій може підірвати незалежність та ефективність функціонування національного інституту Омбудсмана. Тому, користуючись нагодою, хотів би звернути Вашу увагу та увагу інших членів українського парламенту на загальновизнані принципи, які стосуються функціонування Національних інституцій з прав людини“, – йдеться у листі Нілса Муйжнієкса.

У своєму листі Комісар Ради Європи з прав людини нагадав, що в його доповіді щодо України, опублікованої у березні 2014 року, відзначається ефективність роботи інституції Омбудсмана в державах-членах ОБСЄ, яка в багатьох випадках пов’язана зі ставленням представників влади та рівнем незалежності. Зокрема, у своїй доповіді він зазначав, що “органи влади мають поважати цілісність та незалежність інституції Омбудсмана, оскільки це відіграє велику та значущу роль у забезпеченні реалізації європейських та міжнародних норм та стандартів у галузі прав людини, сприяє їх ефективному дотриманню на практиці на благо всіх людей в Україні“.

Нілс Муйжнієкс наголосив у своєму зверненні на необхідності дотримуватися статей 10 і 12 Белградських принципів щодо відносин між Національними інституціями з прав людини та парламентами (прийнятими у Белграді, Сербія, 22-23 лютого 2012 року). Ними передбачено, що парламенти мають забезпечувати незалежність Національних інституцій з прав людини шляхом включення до законодавства положень про їх недоторканість під час виконання службових обов’язків.

Нілс Муйжнієкс також повідомив, що 29 червня він планує відвідати з візитом Україну і хотів би зустрітися з головою парламенту та з лідерами парламентських фракцій, обговорити ці та інші питання, зокрема реформу судочинства, органів внутрішніх справ, ситуацію з внутрішньо переміщеними особами та гуманітарну ситуацію на Сході України.

Нагадаємо, раніше до голови Верховної Ради звернулася Уповноважений з прав людини Валерія Лутковська. У своєму зверненні вона зазначила, що народні депутати запропонували скасувати постанову про її призначення одразу після надання парламенту Щорічної доповіді Уповноваженого про стан додержання прав і свобод людини за 2014 рік.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: