МОЗ скасувало наказ, який забороняв 450 професій для жінок

Дата: 21 Грудня 2017
A+ A- Підписатися

Міністерство охорони здоров’я скасувало наказ №256, який визначав перелік з 450 заборонених для жінок професій.

Про це повідомила народна депутатка Ірина Суслова.

“Нагадаю, що наказ №256 визначав перелік з 450 професій, заборонених для жінок. Фактично він забирав у них свободу вибору й ставив їх в нерівне становище стосовно чоловіків”, — написала вона на своїй сторінці у Фейсбук.

За її словами, скасування наказу мусить стати першим кроком на шляху до недискримінації жінок у трудових відносинах. Далі – створення безпечних умов праці для усіх людей, незалежно від статі, боротьба із ґендерною сегрегацією під час працевлаштування та викорінення сексизму на роботі.

Нагадаємо, згідно з наказом № 256 жінкам були заборонені понад 450 видів діяльності, що грубо порушувало право жінок на роботу, на рівність з чоловіками в трудовій сфері, на недискримінацію.

Зокрема, жінкам України було заборонено працювати у цілій низці важливих галузей таких, як підземні роботи, водіння деяких видів вантажного і пасажирського транспорту, робота в машинному відділенні корабля, ряд будівельних спеціальностей. Серед цих 450 є багато таких, в яких жінки дуже зацікавлені. Це, зокрема, добре оплачувані професії машиніста метро, моториста на кораблі, водія автобуса далекого прямування. Подібні заборони досі діють у багатьох колишніх Радянських республіках (в Білорусі, Росії, Вірменії, Грузії, республіках Центральної Азії), це дискримінаційна спадщина радянського минулого, що заважає професійній реалізації мільйонам жінок.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter