МОЗ готує документ про те, хто може проводити реабілітацію наркозалежних

Дата: 26 Квітня 2019
A+ A- Підписатися

Міністерство охорони здоров’я напрацьовує наказ, який має чітко визначити, хто може проводити реабілітацію наркозалежних. 

Про це під час круглого столу “Робота правоохоронної та соціальної систем з подолання проблеми наркозалежності” повідомила представниця Центру психологічного здоров’я і моніторингу наркотиків та алкоголю МОЗу Юлія Паскевська, передає кореспондент Центру прав людини ZMINA.  

Юлія Паскевська

“Психологічна допомога, психологічна реабілітація, допомога у кризових станах та допомога наркозалежним може надаватися виключно тими людьми, які підпадають під визначення розпорядження. Не зможе будь-яка людина, яка навчалася п’ять років в університеті, надавати таку допомогу. Треба мати додаткову освіту та відповідний сертифікат”, – зауважила вона. 

За її словами, таку підготовку можна буде отримати в асоціаціях організацій, які матимуть міжнародне визнання та право на навчання фахівців. 

“Тоді якість надання реабілітаційних послуг буде кращою, бо там потрібно буде володіти одним з інструментів психологічної допомоги, наприклад когнітивно-поведінковою терапією, а не просто “я вмію малювати, і тому я проводжу реабілітацію”, – додала вона.   

Під час круглого столу громадська організація “Конвіктус-Україна” наголосила, що за сьогоднішньої ситуації з наркологічною залежністю серед українців у держави немає структурованої системи реабілітації хворих.

“Держава не реагує ефективно на запит реабілітації хворих. Саме тому рідні від безвиході звертаються до установ, які беруть гроші, але не лікують наркозалежних”, – говорить координаторка проектів Центру прав людини ZMINA Людмила Янкіна

“Коли батьки дізнаються про наркозалежність дитини, у них – шок. Вони вбивають у Google ключові слова про реабілітаційний центр і обирають будь-який. Тільки на Київщині близько сотні таких центрів, тоді як державний реабілітаційний центр лише один. Ми моніторили ефективність цих центрів, і лише семеро з них досягають своїх цілей”, – додає Євген Скляренко, психоаналітик із десятирічним стажем роботи, який у “Конвіктус-Україна” очолює напрям роботи зі споживачами ін’єкційних наркотиків.

Нагадаємо, у лютому уряд затвердив План заходів на 2019–2020 роки з реалізації Стратегії державної політики щодо наркотиків на період до 2020 року. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: