МОЗ звільнило з посади ректора ЛНМУ Бориса Зіменковського після скандалу щодо сексистських жартів

Дата: 06 Липня 2023
A+ A- Підписатися

Бориса Зіменковського звільнили з посади ректора Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, який напередодні втрапив у сексистський скандал. Новим виконувачем обовʼязків ректора ЛНМУ став Орест Чемерис.

Про це повідомили у Міністерстві охорони здоровʼя. 

Борис Зіменковський. Фото: Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького

“Студенти, майбутні лікарі, які попри повномасштабну війну продовжують навчатися та здобувати освіту в Україні, є майбутнім нашої держави. Міністерство охорони здоров’я України й надалі працюватиме задля створення всіх необхідних умов для навчання, а також відстоюватиме законні права та інтереси студентів. Напередодні МОЗ звільнило Бориса Зіменковського з посади ректора ЛНМУ”, – йдеться у повідомленні. 

Виконувачем обовʼязків ректора став доцент, доктор медичних наук за спеціальністю “Хірургія”, проректор з науково-педагогічної (лікувальної) роботи Орест Чемерис.

Найближчим часом він має забезпечити підготовку та проведення конкурсу на заміщення вакантної посади ректора ЛНМУ. Також серед його першочергових завдань на посаді – розробити концепцію розвитку університетської лікарні у складі університету та підготувати медзаклад до укладання договорів про медичне обслуговування населення за Програмою медичних гарантій.

Ще один пріоритет – забезпечення координації дій у напрямі реалізації будівництва нового реабілітаційного центру з реконструктивної хірургії. 

У міністерстві нагадали, що напередодні там створили комісію для надання оцінки ситуації, що склалася у Львівському національному медуніверситеті імені Данила Галицького.

Наприкінці червня ZMINA писала, що студенти Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького після розподілення на інтернатуру поскаржилися в соцмережах на образливі та сексистські жарти з боку адміністрації закладу. Їх підтримали й медики, які закликали МОЗ звернути увагу на неповажне ставлення до майбутніх лікарів. 

Так, на відео тодішній ректор університету Борис Зіменковський коментує прізвища та обрану спеціалізацію студенток. Його жарти підтримують інші члени комісії. Приміром, студентці, яка запитала про те, що їй робити з розподілом, ректор порадив “повіситись”.

Пожартував він і над студенткою, яка обрала хірургічне спрямування: “Жінка, а хоче різати… Сумно. Я б такої знати не хотів. А якщо мене заріже вночі?”.

Крім того, студенти повідомили, що адміністрація університету невчасно попереджала студентів про процедуру розподілу на інтернатуру і про кількість місць, а також не враховувала для складання рейтингу для розподілу результати обʼєктивного структурованого клінічного іспиту та не надала регламенту процедури.

Громадський діяч та волонтер Руслан Анфілов наголосив, що перевірити ці звернення студентів і правдивість скарг зможуть правоохоронні органи, тоді як він разом з Європейським клубом молодих лікарів працюватиме над тим, щоб ректор університету не тільки більше не працював в освіті, а й був законно засуджений.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter