МОЗ: тільки 6,5% хворих на гепатит С українців знають про свій діагноз

Дата: 28 Липня 2020
A+ A- Підписатися

З 1 млн 300 тис людей, інфікованих гепатитом С в Україні, тільки 6,5% знають про свій діагноз.

Такі дані привів на брифінгу, присвяченому Всесвітньому дню боротьби з гепатитом, очільник Міністерства охорони здоров’я Максим Степанов.

За словами Степанова, дані про понад мільйон інфікованих гепатитом С українців є оціночними. 

“Якщо говорити про Україну, то за оціночними даними, майже 1 млн 300 тис осіб в Україні інфіковані гепатитом С, а під медичним наглядом перебувають 87 тис. 269 осіб. Тобто 6,5% людей, які знають, що хворіють на вірусний гепатит С”, – розповів міністр.

Лікування від гепатиту С, як нагадав міністр, наразі можна отримати коштом держави. Так, з 2019 року фінансування лікування цього захворювання збільшили в кілька разів, і якщо в минулому році за кошти держбюджету закупили лікарських засобів для лікування 9,6 тис. осіб з гепатитом С, то в поточному у бюджеті заклали кошти для лікування гепатиту С у 49 700 осіб.

Нагадаємо, що до 2015 року в Україні для лікування гепатиту С використовували терапію, яка коштувала приблизно 12 тисяч доларів, включала пегільований інтерферон у поєднанні з противірусним препаратом рибавірином, супроводжувалася сильними побічними ефектами, тривала рік та лише на 50% передбачала одужання. Водночас у світі вже кілька років впроваджені протоколи лікування софосбувіром у поєднанні із даклатасвіром, ледіпасвіром та велпатасвіром. Це лікування коштує значно дешевше, має менше побічних ефектів та є більш ефективним.

З 2017 року отримати інноваційне лікування мали 4 тис. осіб. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter