МОЗ планує скасувати заборону ВІЛ-позитивним людям всиновлювати дітей

Дата: 03 Лютого 2020
A+ A- Підписатися

Міністерство охорони здоров’я винесло на громадське обговорення проєкт наказу про скасування норм щодо заборони ВІЛ-позитивним людям всиновлювати дітей.

Про це повідомив голова парламентського комітету з прав людини Дмитро Лубінець

Міністерство охорони здоров’я винесло на громадське обговорення проект наказу про скасування дискримінаційних норм щодо…

Опубліковано Дмитром Лубінцем Понеділок, 3 лютого 2020 р.

Лубінець наголосив, що Комітет з прав людини офіційно звертався до МОЗ із вимогою вилучити з наказу №479 норми, які суперечать українському та міжнародному законодавству, а тому крок до скасування наказу, за його словами, можна назвати першим позитивним результатом. 

“Розраховую, що незабаром матимемо остаточну перемогу”, – додав він.

Відомо, що ще 2008 року Міністерство охорони здоров’я затвердило перелік захворювань, за наявності яких людині забороняється всиновлювати дітей. Документ із того часу неодноразово критикували правозахисники. У 2017 році у відомстві вирішили змінити перелік з наказу та показали громадськості проєкт документа. З нього, окрім ВІЛ-інфекції, мали вилучити й “розлад ґендерної ідентичності”, що дозволило б усиновлювати дітей трансґендерним людям. Однак до сьогодні змін до наказу не внесли. 

Минулого року Окружний адміністративний суд Києва визнав незаконним і нечинним відповідний пункт наказу.

Нагадаємо, що Україна – лідер серед країн Європи за масштабами поширення ВІЛ-інфекції. За даними ВООЗ, близько 7% ВІЛ-інфікованих із загального числа заражених проживає зараз саме в 55 країнах європейського регіону, умовно розділеного на Східну, Центральну і Західну Європу. Відомо, що приблизно 250 тисяч українців сьогодні живуть з ВІЛ, проте лише 140 тисяч з них знають про свій статус. 

Найближчим часом Європа може досягнути показників UNAIDS 90–90–90. Із 2016 року в Києві працює проект “Сталість ВІЛ-послуг”, згідно з яким до 2021 року столиця має досягнути таких показників. Нещодавно Україна офіційно перейшла на нові стандарти лікування ВІЛ. ZMINA докладно писала про те, що ж змінилось у підході до лікування інфекції

На жаль, в Україні люди, що живуть з ВІЛ, досі стикаються зі стигматизацією через свій діагноз. Через це представники груп ризику бояться проходити тестування, не знають свого ВІЛ-статусу, а деякі досі вважають ВІЛ / СНІД виключно хворобою гомосексуалів, працівників і працівниць комерційного сексу та наркозалежних.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: