Московський центр і фонд “Голокост” виселяють з приміщення в центрі міста

Дата: 19 Січня 2015
A+ A- Підписатися

Керівництво Державної класичної академії імені Маймоніда вирішило виселити центр із займаних приміщень.

Жодних порушень з експлуатації та умов договору, за яким приміщення було передано в безоплатне користування, Роскоммайном виявлено не було, пишуть “Известия“.

Більше того, відомство вважало за за доцільне збереження приміщень за центром і порадило врегулювати орендні відносини між “Голокостом” і академією.

Натомість керівництво академії імені Маймоніда відмовилося вести переговори з центром і, спираючись на рішення суду, почало вимагати виселення від центру, який з 1992 року займається боротьбою з проявами нацизму і збереженням пам’яті про жертви злочинів гітлерівської Німеччини.

В приміщенні знаходиться спеціалізована бібліотека центру, відеотека, архів, де зберігаються особисті фонди і колекції колишніх в’язнів гетто, учасників Великої Вітчизняної війни та Опору, є лекційний і виставковий зал з постійною документальної експозицією та пересувними виставками.

Центром було видано більше 30 книг у серії “Російська бібліотека Голокосту”, налагоджено співпрацю з музеями та науковими центрами Європи, Ізраїлю, Північної Америки, Японії, країн СНД і Балтії.

17 років тому ми отримали в безстрокову оренду приміщення під фонд” Голокост “на території академії Маймоніда. Ми дуже багато зробили за ці роки. Ми почали з порожнього місця, коли після радянської влади ніхто не знав, що таке голокост. Ми не політична організація , а громадська. Ми займаємося важливою просвітницькою і правозахисною справою, а не політикою“, – заявила президент фонду” Голокост “Алла Гербер.

Вона стверджує, що виселення відбувається з особистої ініціатіви президента академії Вероніки Іриною.

Як зазначив адвокат центру Сергій Колчін, керівництво академії просто вирішило заробити на здачі займаних фондом площ в оренду і, користуючись зміненим з моменту надання фонду приміщень законодавством, через суд зажадало виселення громадської організації. Керуючись тим, що зміни в закон не діяли на момент укладання договору, була подана апеляція на рішення суду про виселення.

Водночас голова Фонду дослідження проблем демократії, член Громадської палати Максим Григор’єв запропонував, щоб уряд Москви виділив центру інше приміщення, бо центр займається важливою діяльністю, особливо в умовах посилення пронацистських настроїв.

Фото: sakhalife.ru

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: