Міжнародний кримінальний суд заочно судитиме Джозефа Коні: чому це важливо для України?

Дата: 31 Жовтня 2024
A+ A- Підписатися

Міжнародний кримінальний суд виконав усі вимоги, щоб провести слухання у справі Джозефа Коні без його присутності. 

Про це йдеться у рішенні суду. 

Фото: Shutterstock.com

Джозеф Коні – ватажок бойовиків “Армії опору Господа” з Уганди, який хотів створити на території країни державу, засновану на Біблії та десяти заповідях.

Чоловіку закидають вчинення чималої кількості злочинів, зокрема вбивств, сексуальної експлуатації, зґвалтувань, жорстокого поводження з цивільними, грабунків, а також викрадення та вербування тисяч дітей. Щодо останнього, то одного з командирів, якого залучили до “армії” Коні у 10 років, судили за вчинене.

На думку обвинувачення, злочинні дії Коні тривали у 2002 – 2004 роках на півночі Уганди. Внаслідок цього могли загинути 100 тисяч людей, а ще 1,5 мільйона були вимушені покинути свої домівки. МКС висунув звинувачення щодо ватажка у 2005-му. Відтоді він переховується, ймовірно, у Демократичній Республіці Конго, Центральноафриканській Республіці або Південному Судані. 

У березні поточного року МКС вирішив вперше у своїй історії провести заочне слухання його справи, але для цього треба було сповістити про це обвинуваченого. Палата попереднього провадження МКС постановила, що для оповіщення Коні вжили “всіх заходів”, тож його офіційно можна вважати “особою, яку не можна знайти”.

Рішення щодо дати початку слухань, на яких мають підтвердити його обвинувачення, ухвалять найближчим часом. 

Як пояснює на власній сторінці у фейсбуку правниця та журналістка Оксана Коваленко, рішення МКС є історичним та може стати в пригоді Україні під час переслідування російського керманича Путіна. МКС виніс щодо останнього ордер на арешт за незаконну депортацію та переміщенні українських дітей.

Після цього Путін був вимушений обмежити свої пересування світом. Міжнародні поїздки, що він ще може здійснювати, правники радять розглядати як частину стратегічних зусиль з підриву роботи МКС. 

Нагадаємо, що українські правоохоронці спільно з МКС п’ять місяців працювали над ордерами на арешт Путіна та його уповноваженої з прав дитини Марії Львової-Бєлової.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter