Міжнародний суд ООН оприлюднив, за що судитиме Росію

Дата: 17 Січня 2017
A+ A- Підписатися

Україна звинувачує Російську Федерацію у системному фінансуванні терористичної діяльності, а також просить визнати РФ відповідальною у порушенні конвенцій ООН.

Про це йдеться у повідомленні Міжнародного суду ООН, яке є в розпорядженні “Європейської правди”.

Україна “просить визнати у рішенні суду, що Російська Федерація за посередництва своїх державних органів, державних посадових осіб, а також інших фізичних та юридичних осіб, на яких покладене представлення держави, порушила зобов’язання в рамках Конвенції щодо фінансування тероризму, поставляючи фінансування, допомогу у вигляді зброї та тренувань незаконним озброєним формуванням, які беруть участь у здійсненні терористичних актів в Україні”, – цитує український позов суд ООН.

В переліку терористичних формувань, які фінансуються та підтримуються з боку РФ, названі “ДНР”, “ЛНР”, група “Харківські партизани” та пов’язані з ними групи та особи.

Серед інших претензій до РФ у питанні фінансування тероризму – “невжиття заходів для виявлення, замороження та конфіскації фондів, які використовуються для фінансування тероризму”, “відсутність розслідування та переслідування тих, хто здійснює та фінансує терористичну активність” та ненадання Україні підтримки у такому розслідуванні.

Найбільший блок претензій в українському позові стосується порушень прав кримських татар та українців з боку російської влади, а також підконтрольної РФ де-факто кримської влади.

Київ просить визнати, що Росія має понести відповідальність за:

– систематичну дискримінацію і жорстоке поводження з представниками кримськотатарської та українських громад;

– проведення незаконного референдуму в атмосфері насильства та залякування;

– заборону Меджлісу і переслідування його лідерів;

– підтримку та пряму участь у кампанії зі зникнення (викрадення) і вбивства кримських татар;

– залякування кримських татар за допомогою обшуків і затримань;

– перешкоджання кримськотатарським та україномовним ЗМІ;

– пригнічення освіти кримськотатарською та українською мовами, а також заборону зібрань представників цих громад.

Україна просить Міжнародний суд ООН на час розгляду справи, в якості заходу забезпечення позову, заборонити РФ здійснювати будь-які кроки, що погіршують нинішню ситуацію.

У своєму позові до РФ Україна вимагає, щоби російська влада припинила всю підтримку збройних формувань на українській території; здійснила репарації всім, хто постраждав через дії проросійських збройних формувань; повністю відновила в правах українську та кримськотатарські громади на окупованій території України, а саме в Криму та Севастополі.

Водночас, міністр закордонних справ України Павло Клімкін сьогодні на брифінгу в Києві повідомив, що Міжнародний суд ООН в Гаазі прийняв до розгляду позов України з вимогою притягнути до відповідальності РФ.

При цьому він продемонстрував документ, який доводить, що позов зареєстровано у Європейському суді.

Нагадаємо, раніше Україна вже надіслала в Європейський суд позови проти Росії за конфіскацію українського майна в ‎анексованому Криму і на Донбасі. Росія тим часом продовжує заперечувати свою пряму причетність до конфлікту на Донбасі та підтримку бойовиків.‎

15 листопада 2016 року Міжнародний кримінальний суд прирівняв анексію Криму до міжнародного збройного конфлікту. Він визнав 26 лютого 2014 року початком конфлікту, коли Російська Федерація задіяла силовиків для захоплення влади в Криму.

20 грудня 2016 року Генасамблея ООН проголосувала за резолюцію про “Стан з правами людини у Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)”, підготовлену Україною.

У тексті резолюції Росія визнається державою-окупантом, а Крим – тимчасово окупованою територією. В документі засуджується анексія Криму та репресії проти кримських татар.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: