“Міс Канада” не може потрапити на фінал конкурсу через критику влади Китаю
“Міс Канада 2015” Анастасія Лінь єдина з усіх кандидаток досі не отримала запрошення від організаторів фіналу конкурсу “Міс світу”, який відбудеться в Китаї.
Лінь упевнена, що влада Китаю не хоче видавати їй візу через її правозахисну діяльність.
Анастасія — 25-річна громадянка Канади, яка народилася в Китаї, і переїхала в 2003 році. Вона стверджує, що їй відмовляють у запрошенні через те, що вона займається викриттям порушень прав людини в КНР.Лінь займається проблемами релігійної свободи, з виступом на цю тему вона перемогла на конкурсі “Міс Канада”. Лінь називає себе “голосом людей, яких позбавили права на голос”. Вона неодноразово виступала з публічними заявами, в яких говорила про переслідування в Китаї тибетців, уйгурів, а також послідовників духовної практики Фалуньгун.
У липні цього року вона також давала свідчення на слуханні в Конгресі США з питання релігійних переслідувань у КНР. Тоді у своїй промові вона сказала, що виступає від імені тих, кого б’ють і катують електричним струмом за їхні духовні переконання.
Китайські органи громадської безпеки погрожували її батькові, що живе в Китаї, через її правозахисну діяльність.
“Раптом тато сказав мені, щоб я припинила робити те, чим займаюся”, — говорить Анастасія. “Спочатку я була налякана … Людина, яка завжди мене захищала, опинилася в небезпеці. Після цього, коли я дзвонила йому, він відповідав, що зайнятий. Інші родичі поводилися аналогічним чином. Це тривало три місяці”, — говорить вона.
За словами Лінь, вона не вважає себе професійною активісткою та “експерткою в галузі прав людини”, але коли вона почала говорити про порушення прав людини в Китаї, її почали запрошувати для виступів.
Анастасія сама займається технікою Фалуньгун, прихильників якої комуністична влада Китаю переслідує понад 15 років. За підтвердженими даними правозахисників, за цей час у в’язницях КНР від катувань загинуло більш ніж 3000 адептів Фалуньгун, але справжня кількість загиблих може бути набагато більшою. Також відомо, що цих в’язнів сумління використовують як матеріал для примусового видаляння органів. Репресії почалися в 1999 р через те, що кількість прихильників Фалуньгун значно перевищила кількість членів компартії Китаю.
За словами Лінь, проти адептів Фалуньгун в Китаї застосовують тортури електричним струмом, сексуальне насильство та встромляння бамбукових паличок під нігті.
“У мене залишилося два тижні, щоб отримати візу в Китай. Я хочу брати участь у конкурсі, щоб китайський народ побачив мене, бо конкурс транслюватиметься по CCTV, — говорить Анастасія, — для китайців — це можливість побачити, як у світі підтримується дух свободи. Я хочу поїхати заради них”, – говорить Лінь та утчонює, що після 20 листопада вона буде дискваліфікована, якщо не отримає візу.
Підтримку Анастасії Лінь висловив новообраний уряд Канади, пише The Guardian.
Спікер уряду Франсуа Ласал зазначив, що влада Канади не зможе посприяти отриманню китайської візи, однак Канада підтримує підвищення обізнаності людей про порушення прав людини в Китаї.
65-й щорічний конкурс краси “Міс Світу 2015” відбудеться на китайському тропічному курорті Санья 19 грудня цього року.
Нагадаємо, у квітні цього року Amnesty International презентувала черговий звіт щодо смертної кари у світі. За даними правозахисників, Китай посів перше місце за кількістю страт.