Мінздоров’я пропонує форму медичних документів без дискримінації трансгендерів

Дата: 02 Березня 2017
A+ A- Підписатися

Міністерство охорони здоров’я України в рамках реформи системи охорони здоров’я оприлюднило для громадського обговорення проект медичної форми документів для вільного вибору громадянами сімейного лікаря. У запропонованій формі людина може вибрати: зазначати свій ґендер – жіночий або чоловічий, або не зазначати його (варіант Н).

Про це повідомляє міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch.

В організації зазначають, що Україна зробила ще один важливий крок у напрямку захисту членів ЛҐБТ-спільноти і надання рівних можливостей лесбіянкам, ґеям, бісексуалам і трансґендерам країни.

Якщо форму приймуть, то ті, хто не ідентифікує себе як чоловіка або жінку, вперше в Україні матимуть можливість заповнити офіційний документ, у якому визнано їх ґендерну ідентичність.

“Трансґендерна спільнота розмаїта, і те, до якої міри ґендерна ідентичність людини не збігається із встановленою при її народженні статтю, є індивідуальним у кожному окремому випадку.  Ця спільнота включає ґендерно-варіативних людей, чия ґендерна ідентичність міститься у діапазоні чоловіче – жіночe, а також людей, яким годі визначитися в термінах чоловічої або жіночої статі”, – зазначають в організації.

Відповідно до Принципу 3 Джок’якартських принципів застосування міжнародного права у сфері прав людини щодо сексуальної орієнтації та ґендерної ідентичності, самостійно визначена кожною людиною ґендерна ідентичність “є невід’ємним елементом особистості людини і одним із найфундаментальніших аспектів самовизначення, гідності і свободи”.

Недискримінаційна медична форма, запропонована в Україні, є поступом у забезпеченні визнання ґендерної ідентичності людей і поваги до неї в процесі отримання медичних послуг. Ґендерна ідентичність та її визнання є невід’ємною частиною основних прав людини та її добробуту.

Human Rights Watch наголошує, що МОЗ, розробляючи процедури та документи, які визнають розмаїття всіх людей країни та їхнє фундаментальне право на самовираження й ідентичність, демонструє лідерство у забезпеченні поваги до всіх громадян України. Можна сподіватися, що по завершенні громадського обговорення у березні цього року, МОЗ залишить у новій формі цю невелику зміну, яка, проте, матиме великі наслідки.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter