Мін’юст закриє вісім колоній: що буде з в’язнями та персоналом?
Міністерство юстиції вирішило закрити вісім установ виконання покарань.
Про це повідомила заступник міністра юстиції Олена Висоцька.
https://www.facebook.com/minjust.official/videos/925533131204059/
Закрити в міністерстві планують Ковельську виховну колонію, Черкаську виправну колонію №62, Дергачівську виправну колонію № 109, Жовтоводську виправну колонію №26, Ігренський виправний центр №133, Чорноморську виправну колонію №74, Ширяївський виправний центр №111 та Устинівський виправний центр №37.
Засуджених планують перемістити до інших установ виконання покарань, де, за словами Висоцької, мають бути кращі умови тримання, а персонал звільнять і запропонують роботу в найближчих установах або міжрегіональних закладах Мін’юсту. Майнові комплекси установ виконання покарань запропонують інвесторам для покращення інфраструктури інших установ, зокрема ремонту або будівництва нових слідчих ізоляторів.
За словами заступниці міністра, закриття установ дозволить оптимізувати систему, зменшити поточні та капітальні видатки на утримання великої системи кримінально-виконавчої служби.
Водночас, як зауважує координаторка проєктів Центру прав людини ZMINA та моніторка Національного превентивного механізму Маргарита Тарасова, закриття деяких установ може бути не кращою ідеєю, адже вони підлаштовані під потреби окремих категорій засуджених.
“Чорноморська колонія, наприклад, призначена для тримання вперше засуджених жінок, Ковельська – для неповнолітніх, яким потрібні школи. Ці категорії мають утримуватися окремо від інших: вперше засуджені окремо від повторно засуджених, чоловіки окремо від жінок, діти окремо від дорослих. Хоча у самій по собі ідеї закриття колоній нічого поганого немає, проте не факт, що в’язнів переведуть в кращі умови, адже, наприклад, Ковельська колонія цілком відповідає нормам“, – говорить експертка.
Тарасова наголошує, що переселення людей в інші колонії не повинно призвести до перенаселення установ.
“Однак у більшості колоній норми площі і так не дотримуються, а тому в це важко повірити”, –підсумовує вона.