Мінветеранів: ховати на Національному військовому меморіальному кладовищі почнуть вже цього року

Дата: 01 Липня 2024
A+ A- Підписатися

Перші поховання на Національному військовому меморіальному кладовищі можуть розпочатися вже на початку або в середині осені 2024 року.

Про це в ефірі національного телемарафону сказав тимчасово виконуючий обовязки міністра у справах ветеранів Олександр Порхун

Такий вигляд, за задумом авторів проєкту, матиме Національне військове меморіальне кладовище. Фото: Мінветеранів

Посадовець уточнив, що точні дати перших поховань ще не відомі, втім вони точно відбудуться у поточному році. 

“Ми ці строки будемо прискорювати, і, я думаю, на початок осені, середину осені ми почнемо ховати наших воїнів”, – каже Порхун. 

Щодо конфлікту з мешканцями села поблизу меморіального кладовища, то Порхун говорить, що тричі їздив на місце та спілкувався з місцевими. 

“Таке враження, що ми розмовляємо різними мовами. Люди захищають ліс, місцеві жителі не хочуть чути ніяких аргументів”, – додає він. 

Мешканці села Мархалівка Гатненської територіальної громади виходили на акції протесту, бо вважають, що будівництво Національного меморіального військового кладовища вплине на ґрунтові води та призведе до знищення лісу. Щодо останнього, то це серйозна екологічна проблема для України. 

В уряді вже спростовували побоювання мешканців села, а у порядку утримання військового кладовища окремо прописали збереження насаджень.

Нагадаємо, що створення загальнодержавного військового кладовища в Україні обговорюють ще з 2011 року, втім, лише після початку російської агресії у 2014-му це питання актуалізували. У 2015-му облаштування зафіксували в урядовому плані до 2020 року, і згодом цей пункт перейшов уже до плану на 2025 рік. 

Спочатку посадовці припускали, що меморіал може з’явитися поряд з Національним заповідником “Биківнянські могили” в Києві, а не за містом. Ділянка, яку розглядали для кладовища, мала площу близько 90 гектарів і розташована була не в межах, а поруч із похованнями та меморіалом жертвам радянського тоталітаризму. 

ZMINA детально розповідала, як родичам загиблих військових спочатку обіцяли створити меморіальне кладовище в Биківні, але передумали.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter