В Україні минулого року правозахисники зафіксували 226 порушень на ґрунті гомофобії та трансфобії

Дата: 21 Лютого 2018
A+ A- Підписатися

Правозахисний ЛГБТ Центр “Наш світ” 2017 року задокументував 226 випадків порушення прав ЛГБТ в Україні на ґрунті гомофобії та трансфобії.

Про це йдеться у звіті організації “На піднесенні. Становище ЛГБТ в Україні у 2017 році”, дані якого є у розпорядженні Центру інформації про права людини. 

Згідно зі звітом, у 20 кейсах йшлося про події, що відбулися у 2016 році, решта – 206 випадків – трапилися у 2017. Найчастішими проявами порушення прав ЛГБТ ставали образи, приниження людської гідності та погрози, фізичне насильство, гомофобія і трансфобія в сім’ї, розголошення конфіденційної інформації, вимагання та шантаж, а також грабіж, перешкоджання мирним акціям тощо.

Експерти організації зауважують, що минулорічна кількість зафіксованих порушень суттєво перевищує показники за попередні роки.

В Центрі також підкреслюють, що з 226 випадків 99 можна охарактеризувати як злочини на ґрунті ненависті, які мали б ефективно розслідуватися представниками правоохоронних органів.

“Втім, і самі правоохоронці нерідко порушують права ЛГБТ – таких зафіксовано 26 інцидентів”, – зазначили в організації.

Згідно зі звітом, основним порушенням з боку поліції залишається неналежне реагування на звернення за захистом з боку ЛГБТ. Тобто поліцейські відмовляються приймати заяви про правопорушення або вносити в них суттєво важливі свідчення потерпілих про гомофобний/трансфобний мотив порушників. Слідчі, у свою чергу, намагаються звести розслідування злочинів на ґрунті ненависті до зручного для них хуліганства або нанесення тілесних ушкоджень. А також затягують розслідування, оскільки нібито неможливо встановити особи правопорушників.

Також з боку слідчих часто траплялося зневажливе дискримінаційне ставлення. Втім з боку нової патрульної поліції, за даними моніторингу, така поведінка зустрічається значно рідше.

 Докладніше про злочини проти представників спільноти читайте у публікації “Він не може змінити своє обличчя, але ми можемо змінити ставлення до нього”. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: