Минулого року в Україні ухвалили лише два вироки щодо катувань

Дата: 05 Квітня 2019
A+ A- Підписатися

За минулий рік українські суди ухвалили лише два вироки за катування. 

Про це під час прес-конференції в “Укрінформі” повідомила координаторка проектів “ZMINA. Центр прав людини” Маргарита Тарасова.

За її словами, за минулий рік Європейський суд з прав людини ухвалив п’ять рішень проти України за статтею “Катування”, а тому можна сказати, що українська система досі не має повної картини масштабу тортур. 

“Звичайно, що ці випадки (зафіксовані Україною та ЄСПЛ – ред.) не корелюють між собою. На мою думку, ключова спроможність полягає в тому, щоб уміти діагностувати та визнавати проблему. Коли інституції знайдуть у собі сили, знайдуть відповідні інструменти, щоб фіксувати кожен випадок неналежного поводження, який трапляється з людьми під їхнім контролем, вони зможуть ухвалювати рішення, які базуватимуться на правдивій інформації, а не неправдивих уявленнях”, – наголосила Тарасова. 

Наразі українська правоохоронна система прагне називати катування перевищенням влади або застосуванням насильства.

“Будемо відверті – все це є катуванням: будь-яке насильство, невмотивоване, яке трапляється з людиною під контролем держави, так чи інакше є порушенням ст. 3, тобто є катуванням або жорстоким поводженням”, – зазначила експертка. 

Нагадаємо, у березні цього року стало відомо, що слідчі ДБР розслідують близько 400 кримінальних проваджень, відкритих за фактами катувань. Всього за 2018 рік до Державного бюро розслідувань надійшло 670 звернень громадян щодо незаконних дій правоохоронців та суддів. Центр прав людини докладно розповідав, що таке ДБР та чому цей орган може допомогти розслідувати катування.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: