Мінреінтеграції роз’яснило, за яких умов можна потрапити до Криму та ОРДЛО

Дата: 10 Серпня 2020
A+ A- Підписатися

Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій (Мінреінтеграції) узагальнило практику гуманітарних підстав для перетину КПВВ з Кримом. 

Про це повідомляє пресслужба відомства. 

“Мінреінтеграції проводить робочі консультації з представниками громадянського суспільства щодо практики застосування тимчасових обмежувальних заходів при перетині КПВВ на адмінмежі з АР Крим через пандемію коронавірусу”, – йдеться в повідомленні.

Серед таких підстав вирізняють:

– Необхідність дотримання принципу єдності сім’ї. У разі спільної подорожі членів сім’ї, що мають різну реєстрацію місця проживання, за наявності підстав для перетину лінії розмежування або адміністративної межі хоча б в одного члена сім’ї інші члени сім’ї також допускаються до перетину. Дозволяється також перетин дітей без супроводу задля возз’єднання з родиною за умови відсутності підстав до перетину лінії розмежування або адмінмежі в супровідника. Проте, як наголошують у міністерстві, одночасно з іншого боку лінії розмежування чи адмінмежі на дитину має очікувати уповноважена особа – один із батьків, опікун, інша уповноважена особа.

– Випадки смерті близьких родичів, зокрема необхідність організації поховання, а також важка хвороба близьких родичів. Підставою для перетину в цьому разі слугуватимуть копії довідок про смерть, медичних довідок, копії паспортів хворих або померлих.

– Випадки тяжких та хронічних хвороб і Інсулінозалежний діабет, онкологічні захворювання, потреба в антиретровірусній, протитуберкульозній терапії., необхідність поповнення запасів ліків та проходження регулярного лікування чи терапії. Прикордонники мають пропустити подорожніх на підставі копії медичних довідок, рецептів.

– Випадки перетину КПВВ особами, які не мають зареєстрованого місця проживання на підконтрольній чи непідконтрольній уряду України території. Однак вони можуть в інший спосіб підтвердити факт постійного проживання на цій території. Для цього підставою можуть слугувати копії паспортів родичів чи членів сімей, які проживають у напрямку прямування, документи чи копії, що підтверджують право власності на нерухоме майно або місце роботи.

– Випадки, коли людина має документи, що підтверджують право на постійне чи тимчасове проживання в третій країні, та за наявності підтвердження запланованої евакуації до цієї держави. Для цього прикордонникам вона має показати посвідку на проживання, квитки, листування.

– Подання з боку абітурієнта, зокрема за участю одного з батьків чи опікуна, документів для вступу до закладів освіти, участь у додатковій сесії зовнішнього незалежного оцінювання та складання студентами іспитів у закладах освіти.

– Інші випадки, коли є підстава вважати, що ситуація вимагає невідкладного перетину КПВВ у будь-якому напрямку з гуманітарних міркувань або для запобігання порушенню основоположних прав, наприклад у разі політичного переслідування на окупованій території тощо.

У міністерстві нагадують, що рішення про виїзд із тимчасово окупованого Криму та в’їзд до нього громадян України за наявності підстав гуманітарного характеру ухвалюватимуть голова Державної прикордонної служби за погодженням з Мінреінтеграції.

Нагадаємо, уряд ухвалив рішення про тимчасове обмеження пропуску громадян через КПВВ на адмінмежі з Автономною Республікою Крим із 8:00 9 серпня до 8:00 30 серпня.

10 серпня низка правозахисних організацій звернулася до президента і прем’єр-міністра України із закликом публічно пояснити причини відновлення обмежень у перетині адмінкордону з Кримом. Окрім цього, вони закликають невідкладно ухвалити зміни до нормативно-правових актів уряду, щоб визначити підстави гуманітарного характеру, наявність яких надає дозвіл на перетин межі з Кримом. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: