Міносвіти змінює шкільну програму: менше російських письменників та курс із протимінного захисту

Дата: 07 Червня 2022
A+ A- Підписатися

Міністерство освіти та науки внесе зміни до навчальних програм з кількох предметів: захист Вітчизни, зарубіжна література, історія України та всесвітня історія.

Про це повідомив заступник міністра освіти та науки Андрій Вітренко в ефірі національного телемарафону.

 
Фото: Тексти

“Що стосується змін до навчальних програм українських шкіл. Відповідно до наказу МОН зараз працюють групи високопрофесійних спеціалістів, які створюють зміни до навчальних програм. До 15 червня ці групи мають подати результати до МОН, і ці зміни ми будемо вносити окремими нормативними документами”, – сказав він.

Також Вітренко додав, що насамперед це зміни до навчальних програм з предмета “захист Вітчизни” і вони стосуватимуться посилення практичної спрямованості цього предмета.

“Діти мають знати, вміти, буде посилено національно-патріотичне виховання, і буде окремий блок, який стосуватиметься протимінної діяльності. Щоб діти були свідомі того, що не можна чіпати, що становить для них небезпеку”, – констатував заступник міністра.

Також він сказав, що зміни будуть внесені й до навчальних програм із зарубіжної літератури, історії України, всесвітньої історії. Приміром, із зарубіжної літератури буде вилучено роман Льва Толстого “Війна та мир”.

“Такого в Україні вивчати не будуть, тобто все, що виспівує орківські війська, – все воно зникне з програми зарубіжної літератури. Історія України та всесвітня історія – ми горді тому, що вже ґрунтуємося на національних українських архівних документах. Будуть внесені зміни до методології викладання історії та світової історії, робочі групи ретельно опрацьовують всі ці зміни, і буде виписано відносини між українською нацією та “русскім міром” на основі історичної правди”, – наголосив Вітренко.

За його словами, зараз ідуть дискусії щодо того, чи залишиться хтось із російських письменників у шкільній програмі, але програма зарубіжної літератури точно буде оновлена.

Крім того, Вітренко повідомив, що МОН проводить аудит місць, які в разі небезпеки можуть використовуватися як бомбосховища для учнів, і будуть розроблені відповідні вимоги до укриттів та спеціалізовані шляхи евакуації до них.

Ще в березні уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь запропонував з 1 вересня цього року замінити російську мову в школах іншими предметами, збільшивши частку вивчення таких дисциплін, як історія України, українська мова, українська література, математика та англійська мова.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: