Міносвіти запустило безкоштовний курс про протидію цькуванню

Дата: 05 Квітня 2019
A+ A- Підписатися

На базі платформи Рrometheus запустили перший в Україні безоплатний онлайн-курс про протидію цькуванню в закладах освіти. 

Зареєструватися на курс можна просто зараз на офіційному сайті платформи

Мета курсу – навчити освітян розпізнавати ситуації булінгу (цькування) та вчасно і правильно реагувати на його вияви в освітньому середовищі. Підготувало його в межах створення національної системи протидії та попередження булінгу (цькування) в закладах освіти Міністерство освіти і науки України за підтримки Міжнародного фонду “Відродження” та українського громадського проекту масових відкритих онлайн-курсів Prometheus. Всього навчання розраховано на 80 годин (50 теоретичних та 30 практичних). Після проходження курсу кожен охочий зможе отримати відповідний сертифікат. 

Запрошеними спікерами курсу стали Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба, національна експертка із захисту дітей від насильства офісу Уповноваженого президента України з прав дитини Анастасія Дьякова та Дмитро Щебетюк, засновник ініціативи “Доступно. UA”.

Окрім відеолекції та матеріалів, у всіх охочих є можливість поставити запитання спікерам курсу: свої питання розробники курсу просять надсилати на адресу savytska@mon.gov.ua

Як відомо, у грудні минулого року 226 народних депутатів Верховної Ради проголосували за доповнення статті 173 КУпАП поняттям “булінг”. Цькування неповнолітнього відтепер карається штрафом від 50 (850 грн) до 100 (1700 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами від 20 до 40 годин. Така ж поведінка, вчинена групою осіб або повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, карається штрафом від 1700 до 3400 грн або громадськими роботами від 40 до 60 годин. За булінг, скоєний малолітніми або неповнолітніми особами віком від 14 до 16 років, відповідають батьки кривдника, які сплачуватимуть штраф у розмірі від 850 до 1700 грн.

Також новий документ передбачає стягнення штрафу з особи, яка не повідомила правоохоронців про булінг, у розмірі 850–1700 грн. Проте адміністративну відповідальність учителів за приховування випадків булінгу закон не передбачає.

Відтоді в Україні активно почали притягати до відповідальності кривдників: уперше за цькування в країні покарали в Борисполі, де школярка виклала інтимні фото однолітки в Instagram. Також на сьогодні є щонайменше одне рішення суду щодо притягнення до відповідальності за булінг учителя. 

ДОВІДКА. За даними UNICEF, у 2017 році 67% дітей в Україні у віці від 11 до 17 років стикалися з проблемою булінгу (цькування) впродовж останніх трьох місяців, а 24% дітей стали жертвами цього явища. За даними опитування HBSC 2018 року, серед дітей віком від 10 до 17 років 35% опитаних упродовж останніх двох місяців брали участь в ображанні/приниженні або знущанні з інших, 37,9 % були жертвами образ, знущань та принижень інших підлітків.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter