Міносвіти вперше визнало документи про вищу духовну освіту

Дата: 22 Грудня 2016
A+ A- Підписатися

У міністерстві освіти та науки визнали 106 документів про вищу духовну освіту, 5 документів про присвоєння вчених звань, а також 9 дипломів про присудження наукових ступенів, які видали вищі духовні навчальні заклади.

Про це повідомляє прес-служба відомства.

“Я вважаю, що держава мала борг перед богословською освітою, адже розібравшись у цьому питанні стає очевидним, що духовна освіта, якщо вона відповідає існуючим критеріям, цілком заслужено має визнаватися державою”, – заявила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

Вона зазначила, що нині Україна – єдина країна, у якій визнаються не лише дипломи, видані після прийняття рішення про визнання, а й раніше видані дипломи духовних навчальних закладів.

Для цього було створено 2 комісії – Комісію з державного визнання документів про вищу духовну освіту та Комісію з державного визнання документів про наукові ступені та вчені звання.

На розгляд Комісії з державного визнання документів про вищу духовну освіту загалом надійшло 308 справ.

“Під час засідань нашої комісії ми мали можливість переконатися в тому, що вища духовна освіта в Україні проводить підготовку і дає рівень освіченості, що цілком відповідає високим вимогам, які ставить українська держава”, – вважає Олег Шаров, голова Комісії з державного визнання документів про вищу духовну освіту.

До Комісії з державного визнання документів про наукові ступені та вчені звання надійшло 32 справи щодо визнання наукових ступенів та 8 стосовно визнання вчених звань. Ухвалено позитивне рішення щодо визнання 9 дипломів про присудження наукових ступенів та 5 документів про присвоєння вчених звань.

Нагадаємо, влітку 2014 року парламент ухвалив закон “Про вищу освіту”, який передбачив можливість державного визнання документів про вищу духовну освіту, наукові ступені та вчені звання людей, які на день набрання чинності цим законом здобули освіту, захистили дисертації на здобуття наукових ступенів та отримали вчені звання у вищих духовних навчальних закладах.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: