В РФ визнали, що використовують в Україні ТОС-1А “Солнцепек” з термобаричними боєприпасами

Дата: 10 Березня 2022
A+ A- Підписатися

Міністерство оборони РФ визнало, що російські військові використовують у бойових діях на території України важку вогнеметну систему ТОС-1А “Солнцепек”, на якій можуть застосовувати термобаричні боєприпаси.

Про це 9 березня повідомили у твіттері російського пропагандистського телеканалу “Звезда”, який належить Міністерству оборони РФ.

ТОС-1А “Солнцепек”. Фото:Vitaly V. Kuzmin

Там опублікували інформацію про загибель окупанта-навідника Сергія Губарєва і про те, що 4 березня в бою на Чернігівщині той використав систему ТОС-1А “Солнцепек”.

На ці дані відреагували у Міноборони Великої Британії та зазначили, що на ТОС-1А використовуються термобаричні боєголовки, які іноді також називають “вакуумними бомбами”. 

Міністерство оборони Росії підтвердило використання системи озброєння ТОС-1А в Україні. ТОС-1А використовує термобаричні ракети, створюючи запальні і вибухові ефекти”, – йдеться в повідомленні Міноборони Британії у твіттері.

Британське відомство додало, що ця зброя має “нищівний ефект”.

Термобаричні боєголовки руйнують інфраструктуру, серйозно ушкоджують внутрішні органи та викликають опіки, що призводить до смерті постраждалих. Схожі системи Росія використовувала в Афганістані та Чечні, заявили у відомстві.

ТОС-1А заборонено використовувати проти військових цілей, якщо це може наразити на небезпеку життя цивільних, спровокувати непотрібні страждання або якщо отримана воєнна перевага не виправдовує їх застосування.

Нагадаємо, раніше правозахисна організація “Truth Hounds” зібрала свідчення того, що Росія використовує в населених районах України некеровані (вільного падіння) бомби, касетні та запалювальні боєприпаси. Безвідносно до наявності військових об’єктів чи відстані до них застосування такої зброї, особливо коли йдеться про збройні дії в містах, може вважатися як мінімум невибірковою атакою. Така атака завдає непропорційної шкоди цивільному населенню. А це не лише однозначно заборонено міжнародним гуманітарним правом, але також є воєнним злочином у розумінні українського національного законодавства та Римського статуту Міжнародного кримінального суду.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter