Міноборони готує реформу ТЦК та СП: їхні функції планують розділити

Дата: 07 Лютого 2025
A+ A- Підписатися

Міністерство оборони готує зміни у роботі ТЦК та СП. 

Про це розповів перший заступник міністра оборони Іван Гаврилюк в інтерв’ю “Укрінформу”. 

Робота ТЦК у Львові. Скриншот відео документалістів “Вавилон’13”

За словами Гаврилюка, планують розділення функції центрів, адже ТЦК займаються не лише мобілізацією. 

“Перший складник – соціальні питання – мають бути відокремлені. Другий складник – власне ТЦК. Вони й надалі займатимуться обліком резервістів і всіх військовозобов’язаних, призиватимуть їх на курси перепідготовки, направлятимуть на відповідні збори”, – сказав заступник міністра. 

Окремо збираються виокремити питання підготовки громадян до проходження військової служби. 

Гаврилюк, коментуючи роботу ТЦК та СП, зауважив, що у питанні мобілізації центри відповідають лише за певний перелік завдань, а решта, як-от розшук тих, хто ухиляється, є завданням поліції та органів місцевого самоврядування. 

“Якщо хтось з місцевої влади не справляється зі своїми обов’язками, ніхто їм не заважає взяти ручку і написати заяву на звільнення”, – вважає він. 

Раніше у Сухопутних військах ЗСУ говорили про плани створити правила поведінки, яких би мали дотримуватись працівники центрів комплектування. 

За час, поки триває повномасштабне російське вторгнення, у медіа з’явилося чимало новин про порушення прав громадян у ТЦК та СП. Йдеться про силові затримання, побиття та смерті, причини яких часом суперечать заявам керівництва центрів. 

Ілюстраційне зображення. Фото: Одеський обласний ТЦК та СП

Порушення у роботі ТЦК та СП також зафіксувала спеціальна парламентська комісія, результати якої представили торік. Члени комісії пропонували реформувати центри, військових, які там працюють, направити у бойові бригади, а чинну систему замінити рекрутингом. У центрах рекрутингу, за задумів нардепів, мали б працювати цивільні.

Звертала комісія увагу й на роботу ВЛК, яку чимало військовозобов’язаних проходять за години, замість реального дослідження їхнього стану здоров’я. 

У відповідь деякі парламентарі звинуватили колег у популізмі. 

Нагадаємо, що торік до Уповноваженого Верховної Ради з прав людини надійшло в шість разів більше звернень щодо порушення прав громадян у ТЦК та СП, ніж за рік до цього. Попри це, він офіційно каже, що порушень у більшості скарг не бачить. 

Фотографія обкладинки: Харківський обласний ТЦК та СП

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter