Міноборони дозволило жінкам офіційно служити снайперками, розвідницями та командирами БМП

Дата: 26 Червня 2016
A+ A- Підписатися

Міністерство оборони України внесло зміни до свого наказу №337, які дозволяють жінкам-військовослужбовцям призначатися на ті бойові посади, які пов’язані з більшим ризиком і відповідальністю у Збройних силах України.

Про це в ефірі Громадського радіо повідомив заступник начальника управління морально-психологічного забезпечення підготовки та застосування військ ЗСУ, полковник Віталій Голота.

За його словами, зміни до наказу підписані міністром оборони ще 4 червня, а зараз проходять державну реєстрацію в Міністерстві юстиції. Очікується, що 29 червня наказ зі змінами буде оприлюднений офіційно.

“Є наказ МО № 337, який визначав перелік посад, які можуть обіймати жінки як військовослужбовці. У зв’язку з активним залученням жінок у нашому громадянському суспільстві і бажанням виконувати завдання саме на бойових посадах, він переглядався. Зараз вже підписані зміни до цього наказу МО, вони проходять державну реєстрацію в Міністерстві юстиції, і цей перелік буде значно розширений. Але тепер жінки можуть призначатись на ті посади, які пов’язані з більшим ризиком не тільки за їхнім бажанням, але є й такі моменти, коли вони на них будуть призначені наказом”, – каже Голота.

За його словами, це дасть можливість жінкам відкрито служити в українській армії і розвідницями, і снайперками, і командирами бойових машин.

При цьому він зазначив, що дуже велику помилку допускають борці за права жінок, вважаючи що застосування принципів трудового права мають якесь відношення до військової служби. Тому що служба за контрактом в армії тільки гіпотетично може вважатись наймом.

За його словами, військова служба має особливий статус як згідно Конституції, так і згідно законодавства України.

Відповідаючи на питання ведучого про гарантії, що надаються жінкам, які готуються стати матерями Голота зазначив, що військовослужбовці-жінки користуються всіма пільгами, передбаченими законодавством з питань соціального захисту жінок, охорони материнства і дитинства.

“Але у разі настання особливого періоду (закон про мобілізацію і особливу підготовку) всі жінки, що мають дітей віком до 18 років, звільняються з військової служби, якщо не забажають її продовжити. Коли цей період почався, всі ті жінки, які забажали продовжувати службу, писали заяву, що вони до цього готові, тим самим заявляючи, що питання родини відходить на другий план”, – додав Голота.

Нагадаємо, 23 червня заступник міністра оборони України з питань європейської інтеграції Ігор Долгов заявив на прес-брифінгу, що більше третини з тих, хто цього року пішов до української армії за контрактом, є жінками.

За його словами, загалом станом на 1 червня у ЗСУ служать і працюють 49552 жінки.

Раніше жінки, що воюють в зоні АТО на бойових посадах, заявляли, що офіційно вони оформлені банщицями і кухарками.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: