Мін’юст почав продавати Лук’янівське і Львівське СІЗО

Дата: 02 Лютого 2017
A+ A- Підписатися

Міністерство юстиції оголосило про початок інвестиційного конкурсу з продажу Лук’янівського (Київського) і Львівського слідчих ізоляторів.

Про це сказала на брифінгу перший заступник міністра юстиції Наталія Севостьянова, передають Українські Новини.

Вона зазначила, що Мін’юст близько півроку відпрацьовував процедуру продажу старих СІЗО в Києві і Львові та вирішив провести її за принципом державно-приватного партнерства.

“Цей конкурс зараз починається”, – заявила Севостьянова.

У четвер, 2 лютого, Мін’юст почав збір проектних пропозицій з будівництва нових слідчих ізоляторів у Києві та Львові.

Планується, що нові СІЗО будуть побудовані у Львівській області на базі Личаківського виправного центру №30 та в Київській області в районі Ірпеня або Бучі.

Нагадаємо, Міністерство юстиції України влітку заявляло, що хоче продати Лук’янівське СІЗО на засадах державно-приватного партнерства, у рамках якого інвестор має збудувати новий пенітенціарний комплекс на виділеній для цього ділянці за межами Києва чи у віддалених районах міста.

“Після завершення будівництва та перенесення Лук’янівського СІЗО у новий комплекс за містом, такий приватний інвестор отримав би у приватну власність земельну ділянку та нерухоме майно, що знаходиться на ній, у рахунок погашення заборгованості за витрачені кошти для будівництва нового СІЗО”, – пояснила заступниця міністра юстиції України Наталія Севостьянова.

Також Мін’юст шукає проект побудови пенітенціарного закладу, який був успішно реалізований і запущений в експлуатацію протягом останніх десяти років у країнах ЄС, аби аналогічний проект можна було відтворити і в Україні. Фінансисти зараз обраховують хоча б попередній кошторис будівництва нового закладу київського СІЗО.

Мін’юст заявляв про нормативну оцінку вартості земельної ділянки площею 3 га під Лук’янівським СІЗО у 9,6 млн гривень.

Ініціативу Мін’юсту з продажу старих СІЗО підтримують правозахисники, які неодноразово наполягали на кардинальних змінах умов перебування в СІЗО. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: