Мін’юст хоче соціалізувати ув’язнених в колоніях

Дата: 14 Лютого 2017
A+ A- Підписатися

Реформування кримінально-виконавчої системи України буде спрямовано на соціалізацію ув’язнених.

Про це заявив 14 лютого під час візиту до Чернігова заступник міністра юстиції України Павло Мороз, передає кореспондент Центру інформації про права людини.

За словами Мороза, з радянських часів колонії були виправними, і зараз необхідно створити умови для соціальної адаптації засуджених. Йдеться про можливість праці, а також навчання.

“Щоб виходячи на волю, засуджений був соціально адаптований, одразу мав невеликий бізнес чи трудову угоду, щоб було підприємство, що готове взяти його на роботу”, – уточнив Мороз.

Він зазначив, що програми в установах виконання покарань будуть реалізовуватися різні – можливість праці та накопичення коштів, можливість навчання он-лайн тощо.

Особливо важливим Мороз назвав відкриття для ув’язнених особистих рахунків, що дозволить накопичувати кошти – гроші надходитимуть не на виправний заклад, а особистий рахунок людини.

Як відомо, постановою Кабміну від 18 травня 2016 року ліквідовано Державну пенітенціарну службу України, а завдання і функції з реалізації державної політики у сфері виконання кримінальних покарань та пробації покладено на Міністерство юстиції України. З цією метою в міністерстві введено посаду профільного заступника міністра та створено відповідні структурні підрозділи, які на даний час ще перебувають на стадії комплектування.

Крім того, відбувається процес ліквідації 24 територіальних органів управління ДПтС, діяльність яких, за попередньою інформацією, планується припинити на початку грудня цього року. Замість вказаних органів утворюється 6 міжрегіональних управлінь з питань виконання кримінальних покарань та пробації. За інформацією Мін’юсту, на даний час оголошено переможців конкурсного відбору на зайняття посад начальників міжрегіональних управлінь.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: