Мін’юст хоче вдвічі збільшити мінімальний розмір аліментів

Дата: 02 Березня 2018
A+ A- Підписатися

Вже цього місяця до Верховної Ради може бути внесений законопроект про збільшення мінімальної суми виплат аліментів з 900 до 2000 гривень.

Павло Петренко

Відповідну ініціативу сьогодні під час виступу у парламенті озвучив міністр юстиції України Павло Петренко, повідомляє “Українська правда”.

Голова Мін’юсту зауважив, що, згідно з чинним законодавством, батько без роботи або з мінімальною зарплатою має платити 900 гривень аліментів на дитину. Проте, на думку Петренка, це занадто мала сума.

“У нас є ініціатива, щоб цю суму підняти хоча б до 2 тисяч гривень, і для цього є всі обґрунтовані видатки”, − заявив він.

Міністр зазначив, що відповідний законопроект внесуть на розгляд до парламенту, якщо цю ініціативу підтримають народні депутати.

Петренко також додав, що за 3 тижні дії закону, який посилює відповідальність за несплату аліментів, на користь українських дітей Мін’юст стягнув 160 мільйонів гривень заборгованості.

Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів” 17 листопада 2017 року.

Документ передбачає нові засоби примусового виконання рішень до боржника, який не платить аліменти більше шести місяців. Серед них, зокрема, тимчасове обмеження у праві керування транспортними засобами та володіння вогнепальною мисливською, пневматичною та охолощеною зброєю.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: