Мігрантофобська кампанія залишила 230 біженців без даху над головою – правозахисник

Дата: 25 Березня 2016
A+ A- Підписатися

В Яготинському пункті тимчасового розміщення біженців не збирались селити виключно сирійських біженців.

Про це повідомив співкоординатор Проекту “Без кордонів” Центру “Соціальна дія” Максим Буткевич, передає кореспондент Центру інформації про права людини.

“Це абсурд, тому що жоден нормативний документ у нашій країні не може визначати, що лише людей певного етнічного походження або з певної країни можна селити в пункті тимчасового розміщення біженців (ПТРБ – ред.)”, – каже правозахисник.

За його словами, в Україні відкриття нового ПТРБ було давно актуальним.

“Пункти тимчасового розміщення біженців в Україні є в Одесі та Мукачевому. Попри те, що дуже мало людей, порівняно із сусідніми країнами, просять притулки в Україні, цих двох пунктів катастрофічно не вистачає. Коли люди сюди прибувать, вони потребують бодай на перший період якогось даху над головою, поки вони інтегруються у місцеву спільноту”, – пояснює Максим Буткевич.

Він каже, що більшість шукачів притулку оселяються спочатку в Києві, а потім їдуть до Харкова або Одеси.

“Відповідно такий пункту у Київській області дуже чекали громадські організації, які допомагають біженцям і шукачам притулку”, – коментує Максим Буткевич, шкодуючи, що 12-річні зусилля спорудження ПТРБ у Яготині наштовхнулись на відверто мігрантофобську та раситстську політичну та медійну кампанію.

Також експерт зауважує, що медики не відреагували на міфи поширення екзотичних хвороб.

“Ми не почули експертного голосу, представників медичних закладів у цьому питанні, які би спокійно та виважено, як це було кілька років тому на Закарпатті, пояснили ситуацію. Тут ми не почули конкретних відповідей. Натомість роздмухувались страхи та відверта ворожість”, – каже Максим Буткевич.

“Ми розуміємо, що питання з відкриттям ПТРБ буде вирішуватись щонайменше кілька місяців. Вже було озвучено позицію Державної міграційної служби: поки не буде згоди місцевої громади, пункт не відкриється. Найгірше те, що не буде даху над головою у понад 230 біженців, зокрема до 50 дітей без супроводу. Ягодин не отримає кілька робочих місць. Крім того, Яготин в очах міжнародних ЗМІ постав у не найкращому ракурсі”, – додає правозахисник.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: