Міграційна служба віддалено оформила перше посвідчення на повернення в Україну

Дата: 02 Грудня 2022
A+ A- Підписатися

Державна міграційна служба у рамках експериментального проєкту вперше оформила посвідчення на повернення в Україну людині, яку примусово вивезли в Росію. 

Про це повідомили у МВС. 

Посвідчення особи на повернення до України – це 8-сторінковий буклет, який дасть змогу українцям у Росії виїхати через треті країни, зокрема Естонію, Латвію, Литву чи Грузію. 

Раніше його могли видавати лише дипломатичні представництва та консульські установи, яких в Україні на території Росії після початку повномасштабного вторгнення не лишилось.

Тепер органи ДМС оформлюватимуть посвідчення в Україні й передаватимуть його особі, яка цього потребує. Звернутися щодо підготовки посвідчення можуть:

  • один з батьків або інший законний представник особи віком до 18 років;
  • подружжя;
  • повнолітні діти;
  • рідні брати / сестри;

Посвідчення можуть оформити й на підставі офіційного звернення Мінреінтеграції. Документ готуватимуть безоплатно протягом п’яти днів, а діятиме він до трьох місяців. 

Читайте також: Експеримент від уряду – шанс для депортованих українців повернутися додому

Нагадаємо, що достеменно не відомо, скількох українців депортували до Росії, однак, за даними російських посадовців, йдеться про щонайменше 3 мільйони осіб. 

Президент Володимир Зеленський говорив, що Росія депортувала з тимчасово окупованих територій понад 1 мільйон 600 тисяч громадян України. У багатьох з цих людей відібрали документи, а деякі пройшли через фільтраційні табори, де з них знущалися й залякували.

Нещодавно правозахисники з Amnesty International випустили доповідь про те, як росіяни депортували та піддавали фільтрації українців. До прикладу, окупанти не давали цивільним утекти в бік підконтрольних українському уряду територій, іноді буквально відмовляючись випустити людей у потрібному їм напрямку або фізично супроводжували до автобусів, які потім відвозили тих до бойовиків на окуповану Донеччину. 


Центр прав людини ZMINA разом з українськими та міжнародними партнерами документує випадки примусових депортацій на територію Російської Федерації та Білорусі, скоєних в ході російської збройної агресії проти України.

Якщо ви стали потерпілим або свідком примусової депортації на територію Російської Федерації або Білорусі, залиште інформацію про себе в онлайн-формі або ж напишіть на електронну адресу vn@humanrights.org або ka@humanrights.org. Наш представник зв’яжеться з вами.

Отримана інформація буде використана для звернень до національних та міжнародних слідчих органів, зокрема до Незалежної міжнародної комісії ООН з розслідувань подій в Україні, Міжнародного кримінального суду, Європейського суду з прав людини тощо для розслідування скоєних воєнних злочинів в Україні.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter