Міжнародна організація Front Line Defenders вимагає звільнити правозахисника Куку

Дата: 13 Лютого 2017
A+ A- Підписатися

Міжнародна організація Front Line Defenders вимагає негайно звільнити з-під варти правозахисника Еміра-Усеіна Куку, якому підконтрольний Росії Верховний суд Криму 3 лютого продовжив термін попереднього ув’язнення до 8 квітня.

Про це йдеться в заяві організації, переданій Центру інформації про права людини.

Як повідомляє Front Line Defenders, рішення суду було прийняте у відповідь на клопотання управління ФСБ Росії по Республіці Крим.

Підставою для такого рішення суду стало переконання, що в разі звільнення або під домашнім арештом правозахисник отримає можливість перешкодити слідству або сховатися. На думку суду, правозахисник також зможе залякати свідків у справі і вчинити нові кримінальні злочини.

Захисник Еміра-Усеіна Куку збирається оскаржити рішення суду найближчими днями.

Організація Front Line Defenders обурена рішенням Верховного суду Криму про продовження попереднього ув’язнення і неправдивими звинуваченнями на адресу Еміра-Усеіна Куку, оскільки все це пов’язано з його мирною і законною роботою зі збору інформації про порушення прав людини в Криму. Організація Front Line Defenders також закликає владу Криму негайно і беззастережно звільнити Еміра-Усеіна Куку.

В організації нагадують, що Емір-Усеін Куку очолює Кримську контактну групу з прав людини в Ялті. Із-поміж завдань організації – відстеження порушення прав людини, надання правової допомоги та поширення інформації про політично мотивовані випадки зникнень у Криму. Емір-Усеін Куку також входить до складу Кримської правозахисної групи. До арешту в лютому 2016 року він активно займався документуванням порушень прав людини в Ялті та окрузі. Він надавав правову допомогу і підтримку етнічним мусульманам і кримським татарам, яких постійно дискримінують і переслідують з політичних мотивів. Куку допомагав їм відстояти право на свободу віросповідання, розшукував примусово виселених людей і підтримував сім’ї політв’язнів. З моменту анексії Криму Російською Федерацією правозахисники і кримські татари, які захищають свої права, постійно страждають від утисків і залякувань з боку місцевої влади.

Нагадаємо, 12 жовтня 2016 року в окупованому Криму провели обшуки в п’яти мусульманських сім’ях. Внаслідок обшуків затримали 5 кримських татар, а саме: Рустема Ісмаїлова, Узеїра Абдуллаєва, Теймура Абдуллаєва, Еміля Джемадінова, Айдера Саледінова. Їх звинувачують в участі в забороненій в Росії організації “Хізб ут-Тахрір”.

Торговець квітами з Ялти, фігурант ялтинської справи “Хізб ут-Тахрір” Вадим Сірук знаходиться у в’язниці більше року. Його заарештували 11 лютого 2016 року.

Міжнародна ісламська політична організація “Хізб ут-Тахрір” називає своєю місією об’єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті, та її учасники відкидають терористичні методи досягнення своєї мети і зазначають, що зазнають несправедливого переслідування в Росії.

Верховний суд Росії заборонив “Хізб ут-Тахрір” у 2003 році, включивши в список 15 об’єднань, названих “терористичними”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: