Мер Мелітополя звернувся до Червоного Хреста, щоб організувати гуманітарний коридор для доставки йодиду калію

Дата: 11 Серпня 2022
A+ A- Підписатися

Мер тимчасово окупованого Мелітополя Іван Федоров заявив про готовність закупити йодид калію для захисту городян від радіації коштом міського бюджету та закликав Міжнародний комітет Червоного Хреста організувати “зелений коридор” для доставки препарату до міста.

Про це він повідомив на своїй сторінці у телеграмі.

Фото: Іван Федоров

“Щодня росіяни створюють загрози аварій на Запорізькій АЕС, які можуть призвести до ядерної катастрофи. Сподіваємося, їм вистачить глузду припинити це робити, проте маємо бути на крок попереду й захистити наших жителів від можливого радіаційного забруднення.

За кошти місцевого бюджету ми готові оперативно закупити й розповсюдити серед мелітопольців йодид калію – медпрепарат, необхідний для захисту від небезпечного накопичення радіоактивного йоду в щитоподібній залозі людини”, – написав Федоров.

При цьому він зазначив, що російські військові вже четвертий місяць не погоджують “зелений коридор” для доставки гуманітарних вантажів до Мелітополя.

“Саме тому звернувся до Міжнародного комітету Червоного Хреста з терміновим проханням допомогти організувати “зелений коридор” і поставити жителям тимчасово окупованих територій медпрепарат, який може допомогти врятувати життя”, – підсумував Федоров.

Нагадаємо, що сьогодні росіяни чотири рази обстріляли Запорізьку АЕС і території поблизу атомного об’єкта. Ситуація загострюється, адже зовсім поруч розташовані джерела випромінювання та пошкоджено кілька радіаційних датчиків.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter