Мер Франківська поширив вакансію, де жінкам пропонують “кермувати рогатими”

Дата: 28 Лютого 2024
A+ A- Підписатися

В Івано-Франківську жінок запрошують на роботу до комунального підприємства “Електроавтотранс”, пропонуючи “керувати рогатими”. Сайт, на якому розмістили оголошення з некоректними висловлюваннями, є в описі профілю мера міста і на самому вебресурсі також зазначається його імʼя.

Повідомлення про вакансію та посилання на цей ресурс опублікував і сам міський голова Руслан Марцінків на своїй офіційній фейсбук-сторінці.

Фото з фейсбук-сторінки Руслана Марцінківа

Так, на сайті “Опер-інфо ІФ” розмістили опис вакансії про набір водіїв та водійок автобусів та тролейбусів. “Саме прекрасній половині людства “рогатими” керувати простіше”, – зазначається в оголошенні.

Мер міста Руслан Марцінків, який уже відомий своїми скандальними висловлюваннями, поширив цю вакансію на своїй фейсбук-сторінці, видаливши з оголошення фемінітив “водійки”, який початково був у тексті. Згодом він усе ж його додав.

Інші сторінки, які поширювали оголошення, не використовували образливих висловлювань в описі вакансії, однак і не вказали на те, що використовувати такі висловлювання недоречно.

На це оголошення звернув увагу ресурс “Інформатор”: “У контексті матеріалу йдеться про тролейбуси, проте в суспільстві “рогатими” називають чоловіків, яким зраджують”.

Щодо словосполучення “прекрасна половина людства” ресурс “Медіакритика” пише: “Прекрасна стать”, “прекрасна половина людства” – це кліше, які треба викорінювати з медіапростору, бо ці фрази утверджують міт про жінку як красиву річ, функція якої зводиться до одного – надихати чоловіків”.

Сайт, на який посилається Марцінків, вказано на його офіційній сторінці у фейсбуку в описі профілю, і на самому вебресурсі також зазначається його імʼя.

Нагадаємо, що минулого тижня депутатка Івано-Франківської міської ради Марʼяна Вершиніна звинуватила мера Івано-Франківська Руслана Марцінківа в порушенні норм чинного законодавства, знеціненні та сексизмі. Причиною стало те, що Марцінкців перебивав депутатку, ігнорував її запитання, а також жартував з неї, порівнюючи, ймовірно, з Марʼяною Безуглою.

На відео із запису сесії чути, що Марцінків перебиває виступ Вершиніної, після чого вона робить йому зауваження, на яке він реагує сміхом. Поставивши на голосування пропозицію Вершиніної, яка зрештою не набрала необхідної кількості голосів, мер Івано-Франківська резюмує: “Щось нам не щастить з Мар’янками. То одна у Верховній Раді (ймовірно, йдеться про Мар’яну Безуглу. – Ред.), одна у міській раді”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter