“Меморіал” визнав Карпюка та Клиха політв’язнями

Дата: 18 Лютого 2016
A+ A- Підписатися

Російський правозахисний центр “Меморіал” визнав українців Миколу Карпюка та Станіслава Клиха політичними в’язнями.

Відповідне рішення опубліковане на сторінці центру.

“Можна з високою часткою впевненості стверджувати, що Клих і Карпюк невинуваті, а у слідства немає ніяких доказів того, що вони коли-небудь були в Чечні. ПЦ “Меморіал” вважає Миколу Карпюка та Станіслава Клиха політв’язнями і вимагає їх негайного і безумовного звільнення”, – сказано в заяві центру. 

У центрі наголосили, що проаналізували обвинувальний висновок, який здебільшого грунтується на свідченнях Карпюка та Клиха проти самих себе, а також на свідченнях раніше засудженого громадянина України, члена УНА-УНСО Олександра Малофєєва.

“Аналіз виявив, що висновок складено з порушеннями КК і КПК РФ, включає в себе опис неіснуючих злочинів, містить велику кількість фактичних помилок і в цілому практично повністю побудований на свідченнях (ймовірно, обмові) свідка Малофєєва і самообмови обвинувачуваних”, – йдеться у заяві центру.

Нагадаємо, за версією слідства, Клих і Карпюк були членами організації УНА-УНСО, яка визнана екстремістською та її діяльність заборонена на території Російської Федерації, і в кінці 1994 – початку 1995 року воювали проти російських федеральних сил у складі збройних формувань самопроголошеної Чеченської Республіки Ічкерія.

12 жовтня у Верховному суді республіки Чечня, що в Грозному, розпочався розгляд їхньої справи по суті.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: