Мексиканська журналістка Ханя Новель представила у Києві фільм “Діти війни”

Дата: 24 Листопада 2024
A+ A- Підписатися

22 листопада у Києві в межах Другої міжнародної конференції Crimea Global відбувся спеціальний захід “Діти війни: висвітлення зруйнованого життя українських дітей крізь призму документальної журналістики”, організований Центром прав людини ZMINA. 

Про це повідомили на сайті громадської організації.

Фото: ZMINA

Під час заходу мексиканська журналістка TV AZTECA, продюсерка документального кіно Ханя Новель презентувала свій документальний фільм “Діти війни” (в оригіналі – “Los Niños de la Guerra”).

Спеціальний захід включав показ фільму та дискусію з його авторкою.

У дискусії взяли участь Олеся Біда, журналістка The Kyiv Independent, яка працювала над документальним фільмом-розслідуванням “Uprooted” (“Вирваний з корінням”) про викрадення українських дітей РФ та Альона Савчук, журналістка, що документувала реалії в окупованому Криму у 2016–2018. Тетяна Жукова, менеджерка з міжнародної адвокації Центру прав людини ZMINA, стала модераторкою цієї події.

Фільм “Діти війни” Хані Новель розповідає про російські злочини проти українських дітей, включаючи обстріли цивільної інфраструктури, а також депортацію дітей та мілітаризацію молодого покоління з окупованих територій. Особлива увага у стрічці приділена роботі державних органів України та правозахисних організацій, таких як “Save Ukraine”, які допомагають повертати дітей в Україну.

Ханя Новель і Тетяна Жукова, ZMINA

Олеся Біда розповіла про роботу над документальним фільмом “Uprooted” про викрадення українських дітей. У ході документального розслідування вона встановила більше ніж 20 таких випадків. Журналісти  передали дані про викрадених дітей організаціям та волонтерам, які займаються їх поверненням в Україну. Через ризик переховування дітей російською стороною, багато історій залишаються нерозголошеними.

Журналістка Альона Савчук, яка у 2016–2018 роках працювала в Криму і зняла серію світлин про життя в окупації, передовсім родин кримських татар, розповіла про утиски та переслідування незалежних журналістів на півострові.

Я прагнула донести голос тих людей, які живуть в Криму і підтримують Україну. Це було метою моєї роботи”, – сказала вона.

Наприкінці заходу Ханя Новель запропонувала усім присутнім пограти у просту дитячу гру – “камінь, ножиці, папір”, аби на секунду повернутись у власне дитинство.

Потому мексиканська документалістка додала: “Без щасливого дитинства у нас немає майбутнього. Діти хочуть грати в ігри, хочуть бути зі своїми батьками. Робота  документалістів, журналістів небезпечна, але ми мусимо йти на ризик, аби розповідати історії про таких дітей”.

Нагадаємо, за даними Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Дмитра Лубінця, за час повномасштабної війни з РФ окупанти депортували або примусово перемістили 19 546 українських дітей. Разом з тим на територію, підконтрольну Україні, повернули трохи більш як тисячу дітей.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter