Активісти добилися у суді права на реєстрацію ЛГБТ-порталу
Всеукраїнська благодійна організація “Точка опори” виграла суд в Державної реєстраційної служби і Комісії з питань моралі щодо реєстрації ЛГБТ-порталу.
Після 5 місяців судового розгляду активісти вибороли право на реєстрацію “Національного ЛГБТ порталу України”. Тепер протягом 7 днів служба має зареєструвати портал як інформаційне агентство.
Державна реєстраційна служба стверджувала, що не може зареєструвати портал через те, що “позивачем не надано змістовного тлумачення скорочення “ЛГБТ”, яке використовується у назві інформаційного агентства“.
В ексклюзивному коментарі Центру інформації про права людини голова ВБО “Точка опори” Богдан Глоба зазначив, що функція державної служби полягає у реєстрації, а не в тому, щоб копирсатися в лінгвістиці назв.
“Ми наполягали на тому, що Державна служба не має повноважень навіть запитувати про розшифровку абревіатур, не говорячи вже про прохання змінити назву. Назва – компетенція власника“, – розповідає Глоба.
Державна реєстраційна служба, за його словами, не лише просила розшифрувати скорочення, а й відповідно змінити найменування юридичної особи, бо на той момент портал уже був зареєстрований як юридична особа. Глоба зазначає, що фактично службі не сподобалася назва “Національний ЛГБТ портал України” і вона схиляла до того, щоб змінити назву на більш нейтральну. Але активісти стали на принципову позицію.
Також реєстраційна служба двічі подавала документи в Національну експертну комісію з питань захисту суспільної моралі, щоб та дослідила, чи є моральною діяльність порталу. Адже згідно з законом про інформаційні агентства вони не мають права у своїх матеріалах розповсюджувати порнографію або іншу інформацію, яка підриває суспільну мораль. Однак комісія відмовилася оцінювати роботу ЛГБТ-порталу, зазначає Богдан Глоба, і додає, що Державна реєстраційна служба так і не надала суду відмову комісії, щоб це не було доказом.
Як відомо, 3 березня президент України підписав зміни до Закону України “Про захист суспільної моралі”, якими розпочато процес ліквідації комісії з моралі, але на той час мова про це не йшла, бо судові дебати у справі щодо реєстрації ЛГБТ-порталу відбувалися ще у грудні 2014 року.
Позов представників ВБО “Точка опори” задовольнили частково – лише у питанні реєстрації порталу. Решту вимог, зокрема вимогу визнати факт дискримінації, суд не задовольнив.