Максим Буткевич, Сергій Стерненко, Bihus.Info: “Українська правда” оголосила переможців своєї щорічної премії

Дата: 21 Грудня 2024
A+ A- Підписатися

“Українська правда” оголосила переможців Премії “УП” за 2024 рік, лауреатів визначили у шести номінаціях: “Журналіст року”, “Митець року”, “Волонтер року”, “Громадянська позиція”, “Найкращий соціальний проєкт”, “Герой “УП””. 

Про це повідомили на сайті видання.

Колаж “Української правди”

Також учасники “Клубу “УП”” обрали переможців у номінаціях “Інноватор року” та “Натхнення року”.

Премію “УП” започаткували 2020 року, відтоді і дотепер редакція видання щороку відзначає громадян за здобутки, що допомагають Україні вистояти у темні часи.

Цьогорічним переможцем у номінації “Громадянська позиція” став нещодавно звільнений з полону РФ військовослужбовець, журналіст, співзасновник “Громадського радіо” і Центру прав людини ZMINA, правозахисник Максим Буткевич.

Фото: Андрій Калістратенко, УП

Він командував взводом у 210 окремому спеціальному батальйоні “Берлінго”, потрапив у полон у червні 2022 року в селищі Мирна Долина на Луганщині. У вересні 2023 року окупаційний суд засудив його до 13 років увʼязнення. Наступного року його звільнили в межах обміну. Зараз Буткевич продовжує нагадувати про інших бранців Кремля та розповідає про українців, які перебувають у луганських катівнях.

У номінації “Громадянська позиція” також посмертно відзначили парамедикиню, журналістку Ірину Цибух з позивним “Чека”, яка загинула 29 травня 2024 року під час ротації на Харківському напрямку.

Фото: Андрій Калістратенко, УП

Дівчина воювала у складі добровольчого батальйону “Госпітальєри” ще у 2014 році, згодом повернулась у цивільне життя, працювала менеджеркою реформи “Суспільного”. З початком повномасштабного вторгнення вона знов приєдналась до “Госпітальєрів” та понад два роки рятувала життя українських бійців.

У номінції “Журналіст року” переможцем оголосили команду проєкту журналістських розслідувань Bihus.Info. Серед численних журналістських розслідувань видання найбільший резонанс викликала справа про незаконне встановлення прихованих камер та стеження за журналістами Bihus.Info з боку СБУ. Нацполіція відкрила за зверненнями представників Bihus.Info чотири кримінальні провадження за статтею 182 КК України про порушення недоторканності приватного життя

Відзнаку “Журналіст року” також посмертно присудили журналістці Вікторії Рощиній, яка восени цього року загинула в російському полоні. Вона цікавилася темами криміналу, правозахисної діяльності та судової системи. До початку повномасштабного вторгнення працювала над фільмом про полонених українських моряків та відвідала місця їхнього утримання у Москві. 

Фото: Андрій Калістратенко, УП

У зв’язку з інформацією про смерть української журналістки в російському ув’язненні кримінальне провадження, відкрите за фактом її зникнення, докваліфікували. Служба безпеки розслідує воєнний злочин, поєднаний з умисним убивством. Тіло Вікторії Рощиної досі не повернули на Батьківщину.

Звання “Волонтер року” отримав громадський активіст, волонтер і блогер Сергій Стерненко.

Фото: Андрій Калістратенко, УП

Під час Революції Гідності він очолював одеський осередок “Правого сектору”, неодноразово привертав увагу до питань правопорядку та корупції у регіоні. Під час повномасштабного вторгнення ініціював та очолив низку масштабних волонтерських кампаній. За час своєї діяльності зібрав понад мільярд гривень на допомогу українському війську. Завдяки цьому понад 120 тисяч FPV-дронів, сотні автомобілів, рації, медичне обладнання надійшли на потреби Сил оборони.

“Митцем року” оголосили театрального режисера Івана Уривського, вистави якого ставлять у Києві, в Івано-Франківську, за кордоном. У його доробку і світова класика — Шиллер, Ібсен, Камю.

Фото: Андрій Калістратенко, УП

Платформу пам’яті “Меморіал” визнали “Найкращим соціальним проєктом”. Неурядова, некомерційна ініціатива заснована 2022 року громадською організацією Агенція розвитку локальних медіа “Або”. Ресурс розповідає історії вбитих Росією українців для того, аби пам’ять про них продовжувала жити

Станом на квітень 2024 року платформа опублікувала 6,6 тисяч таких верифікованих історій, відзняла 15 документальних фільмів про загиблих військових та цивільних, а також проводить тематичні виставки в Україні та за кордоном, розповідаючи, зокрема, історії дітей, яких вбила Росія.

“Інноватором року” читачі “Клубу УП” засновника найбільшого у Європі виробника систем безпеки Ajax Systems Олександра Конотопського.

Фото: Андрій Калістратенко, УП

У 2023 році Ajax Systems запустила застосунок Air Alert, який завантажили понад 24 мільйони разів. Він попереджає про повітряну тривогу, артилерійські обстріли, вуличні бої та хімічну небезпеку. У 2024 році компанія отримала нагороду Red Dot за систему керування світлом LightSwitch, антипотоп WaterStop і LeaksProtect та сенсорну панель KeyPad TouchScreen.

Конотопський входить до Ради підтримки підприємництва в умовах воєнного стану.

“Натхненням року” оголосили піарницю культурних, соціальних та освітніх проєктів, засновницю комунікаційної агенції Gres Todorchuk Ярославу Гресь.

Фото: Андрій Калістратенко, УП

У 2022 році вона очолила глобальну ініціативу президента України з підтримки України United24, яка зібрала понад 650 мільйонів доларів. На чолі з Гресь команда заручилася підтримкою 26 амбасадорів та понад 200 світових зірок.

У липні 2024 року Ярослава пішла з цієї посади. Зараз продовжує роботу в агенції Gres Todorchuk. Першим проєктом після виходу з United24 став проєкт для Української асоціації футболу, в межах якого під час “Євро-2024” на стадіоні розгорнули банер із зображенням загиблого захисника Азовсталі, футбольного фаната Назарія Гринцевича з позивним “Грінка”.

“Українська правда” також вшанувала пам’ять Гринцевича у цьогорічній номінації “Герой “УП””.

Фото: Андрій Калістратенко, УП

Назарій долучився до “Азову” щойно став повнолітнім, від початку повномасштабної війни обороняв Маріуполь. У травні 2022 року разом з побратимами за наказом військового керівництва вийшов з “Азовсталі”, і потрапив у полон.

Після повернення в Україну 21 вересня 2022 року продовжив воювати. Разом з побратимами заснував підрозділ “Контакт 12”, де був командиром взводу оптичних спостерігачів. 7 травня 2024 року загинув у бою.

Нагадаємо, що минулого року переможцями премії “УП” стали Олена Толкачова, Олександр Мацієвський (посмертно), Павло Казарін, Фумінорі Цучіко, Наталія Грама, Артем Чех, Superhumans, Олександр Яковенко, спецпризначенець ГУР із позивним “Конан” та Тетяна Шевченко (баба Надя).

 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter