Майже 3% осіб, які намагалися перетнути КПВВ на Донбасі, не змогли зробити цього через довгі черги

Дата: 14 Червня 2018
A+ A- Підписатися

За останні півроку 3,24% опитаних людей, які намагалися перетнути лінію розмежування, розповіли про те, що не змогли зробити цього. При цьому 2,7% назвали головною причиною великі черги.

Такі дані оприлюднені у моніторинговому звіті “Перетин лінії зіткнення через контрольні пункти в’їзду-виїзду”, презентованому БФ “Право на захист”.

Опитування людей проводили з 2 по 30 травня 2018 року на п’яти контрольних пунктах в’їзду-виїзду в Донецькій та Луганській областях: “Майорське”, “Мар’їнка”, “Гнутове”, “Новотроїцьке” та “Станиця Луганська”.

Згідно з отриманими даними, респонденти, які вже перетинали лінію зіткнення в травні, витрачали від 2 до 3 годин на проходження всіх блокпостів. Більше часу знадобилося на проходження блокпостів на всіх КПВВ, окрім “Станиці Луганської”.

Найбільш поширеними причинами для відвідування контрольованих Україною територій були вирішення питань із документами, уникнення припинення виплат унаслідок перевищення 60-денного терміну відсутності, зняття готівки та навідування родичів, у той час як на неконтрольовані території найчастіше подорожували, аби відвідати родичів і перевірити майно. Також серед причин поїздок опитувані згадали необхідність скласти ЗНО для вступу до українських вишів.

Найбільше часу перетин займає на КПВВ “Майорське”. Більше ніж 50% респондентів, які перетинали лінію там у травні, вказали, що їм доводилося витрачати на це 4 години й більше. Найменше часу ця процедура займає на КПВВ “Станиця Луганська”.

При цьому на пунктах пропуску “Майорське”, “Мар’їнка” та “Новотроїцьке” опитані розповідали, що витратили більше часу на проходження контрольних пунктів на непідконтрольних територіях.

Серед позитивних змін експерти відзначили зменшення рівня занепокоєності у людей.

“Кількість респондентів, які не зазначили жодної проблеми, збільшилася на 10,1% на КПВВ “Гнутове” і зменшилася на 17,1% на КПВВ “Майорське”. Рівень занепокоєності через найбільш поширені проблеми (транспорт, стан доріг, черги) знизився на КПВВ “Гнутове” у порівнянні з квітнем”, – зазначається у звіті.

Попри це кількість людей, які залишились незадоволеними через довгі черги на КПВВ “Майорське” збільшилась із 56,2% у квітні до 69,3% у травні. Експерти називають довгі черги головною причиною занепокоєння на цьому пункті пропуску.

Негативною залишилася ситуація з умовами очікування.

“На всіх КПВВ було отримано більше скарг на нестачу укриття від негоди. І хоча на території КПВВ також розташовані палатки ДСНС, ними неможливо користуватися під час процедури перетину, адже подорожуючі бояться втратити своє місце в черзі на контроль”, – зауважують експерти.

Нестача навісів і задуха в літній період можуть бути небезпечними для життя та здоров’я, особливо для людей похилого віку, яких серед опитаних було понад 50%.

 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: