Майже 23 тисячі виборців хочуть змінити місце голосування – експертка

Дата: 18 Лютого 2019
A+ A- Підписатися

Виконавча директорка громадського холдингу “Група впливу” Тетяна Дурнєва заявила, що близько 23 тисяч виборців уже подали заявку про зміну місця голосування на президентських виборах.

Про це вона розповіла на прес-конференції в Києві у понеділок, передає “Інтерфакс-Україна”.

“Станом на 17 лютого, за даними Державного реєстру виборців, 22 763 виборці вже змінили місце голосування, 68% з тих, хто подав заявку про зміну місця голосування, – громадяни України, виборча адреса яких розташована на території Автономної Республіки Крим, Донецької і Луганської областей”, – сказала Дурнєва.

За її словами, громадяни, які планують голосувати не за місцем реєстрації, мають до 25 березня звернутися до банку Держреєстру виборців та подати заяву про зміну місця голосування.

Вона зазначила, що на загальнодержавних виборах для внутрішньо переміщених осіб діє спрощена процедура – вони не повинні надавати документи, які підтверджують необхідність зміни місця голосування, а лише паспорт з відповідною реєстрацією.

Водночас Дурнєва додала, що залишається актуальним питання про неможливість голосування внутрішньо переміщених осіб на місцевих виборах і мажоритарних округах на виборах до Верховної Ради. Вона висловила сподівання, що найближчим часом парламент підтримає законопроект №6240 про виборчі права внутрішньо переміщених осіб, який був зареєстрований ще в березні 2017 року.

Також, згідно зі зверненнями громадян до правозахисних організацій, одним із проблемних питань залишається можливість участі в голосуванні українців, які виїхали з тимчасово окупованих територій, але не мають зареєстрованого місця проживання. Серед таких виборців значна частина – молоді люди, які після закінчення ВНЗ втратили місце реєстрації в гуртожитку при ВНЗ, і не мають можливості отримати нове місце реєстрації на підконтрольній території України.

Нагадаємо, цього року є можливість тимчасово змінити місце голосування. Центр інформації про права людини докладно писав про те, як це можна зробити. За період з 31 грудня 2018 року по 31 січня вже 6523 виборці змінили місце голосування, щоб обрати президента України за місцем фактичного перебування в день виборів 31 березня.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: