Майже 800 пішохідних переходів у Києві можуть стати безбарʼєрними – Кличко

Дата: 27 Лютого 2024
A+ A- Підписатися

Цьогоріч Київська міська рада спрямувала з міського бюджету кошти на створення доступного середовища для людей з маломобільних груп населення. Зокрема, мають провести роботи з пониження бортового каменю з влаштуванням тактильної навігації на 765 наземних пішохідних переходах.

Про це йдеться у відповіді мера Києва на петицію, яку зареєструвала громадська організація “Пасажири Києва”, запропонувавши внести в міський простір зміни задля безбар’єрності.

Фото: Ярослав Друзюк / The Village Україна

Так, ініціатори петиції просили відремонтувати зношену трамвайну інфраструктуру, зробити доступними пішохідні переходи тощо. Ще в листопаді 2023 року вони закликали внести кошти на ці роботи до міського бюджету (на суму 3,57 мільярда гривень) коштом менш пріоритетних видатків.

“Десятки вулиць у Києві людина на кріслі колісному в принципі не може перетнути попри рішення Київради про облаштування наземних переходів. На більшості трамвайних ліній відсутні безбарʼєрні трамвайні платформи, а колії є в жахливому стані, що не дозволяє запустити туди сучасні низькопідлогові трамваї. І на виправлення цих проблем кошти не закладено”, – йшлось у зверненні до міськради. 

Кличко зазначив, що 2024 року Київрада спрямувала кошти з міського бюджету на створення доступного середовища для людей з маломобільних груп населення.

Серед іншого в столиці встановлять 13 підвищених наземних пішохідних переходів та п’ять інклюзивних перехресть. Згодом на світлофорах також можуть з’явитися пристрої звукового сповіщення для людей з порушенням зору.

Кличко зауважив, що в загальному фонді бюджету Києва передбачено:

  • облаштування 20 безбар’єрних підходів до соціально важливих об’єктів;
  • облаштування 20 кільцевих розв’язок малого радіуса;
  • розроблення 40 схем організації дорожнього руху;
  • будівництво дев’яти та проєктування будівництва одинадцяти світлофорних об’єктів;
  • реконструкція чотирьох та проєктування з реконструкції шести світлофорних об’єктів;
  • поточний ремонт 514,5 тисячі метрів квадратних покриття балансових вулиць.

Також міськрада обіцяє продовжити роботу з облаштування безбар’єрного середовища на станціях київського метрополітену та мережі пасажирського транспорту.

“Підтримую ініційовану вами петицію. Виконавчим органом Київської міської ради (Київською міською державною адміністрацією) вживатимуться відповідні заходи згідно з обсягами бюджетних призначень”, – додав Кличко.

Раніше ZMINA писала, що КМДА планує придбати дві нові кабіни фунікулера й провести ремонт станцій, щоб зробити їх доступними для всіх громадян, зокрема й для людей з інвалідністю.

Нагадаємо, що раніше депутатка Київської міської ради Ксенія Семенова наголошувала, що питання доступності та інклюзивності гостро стоїть абсолютно в усіх містах України, і Київ не виняток. За її словами, часто до питання безбарʼєрності в столиці ставляться формально. Зокрема, це простежується на прикладі розвитку дорожньої інфраструктури.

Депутатка розповіла про випадки, коли в переходах встановлюють неробочі ліфти або пандуси із занадто різким нахилом, імітуючи водночас доступність, однак скористатися цими засобами люди з маломобільних груп населення не можуть.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter