МАГАТЕ не знайшло в Україні “брудної бомби”, про яку розповідали в Росії
Інспектори Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) завершили польову перевірку в трьох місцях в Україні, де, згідно зі звинуваченнями російського керівництва, розробляли “брудну бомбу”.
Про це повідомили у Міжнародному агентстві з атомної енергії.
Прохання провести перевірку експерти отримали від українського уряду: 24 жовтня очільник українського МЗС Дмитро Кулеба заявив, що “на відміну від Росії Україна була і залишається прозорою”, а тому владі немає чого ховати.
МАГАТЕ відвідало Інститут ядерних досліджень у Києві, Східний гірничо-збагачувальний комбінат в Жовтих Водах та Південний машинобудівний завод у Дніпрі.
“Наша технічна та наукова оцінка результатів перевірки, яку ми наразі провели, не показала жодних ознак незаявленої ядерної діяльності та матеріалів у цих трьох місцях. Крім того, якнайшвидше ми повідомимо про результати відбору проб навколишнього середовища”, – зазначив голова МАГАТЕ Рафаель Гроссі.
Наприкінці жовтня російські пропагандистські видання почали публікувати новини про нібито підготовку українською владою в співробітництві з Великобританією “брудної бомби” – зброї, що поєднує в собі радіоактивний матеріал зі звичайною вибухівкою.
Тоді ж російський міністр оборони Сергій Шойгу зателефонував міністрам оборони Франції, Туреччини та Великобританії, яким розповів про можливі “провокації з боку України”.
“Ми відкидаємо відверто хибні твердження Росії про те, що Україна нібито готується застосувати брудну бомбу на власній території. Світову громадськість не введуть в оману будь-які спроби використати це звинувачення як привід для ескалації. Ми також відкидаємо будь-які приводи для ескалації з боку Росії”, – відреагували на це міністри закордонних справ США, Великобританії та Франції.
Аналітики з Інституту вивчення війни переконані, що заяви Росії є продовженням давньої інформаційної кампанії.
Фейки про “таємні біолабораторії” в Україні російська пропаганда почала поширювати задовго до початку війни, а ще раніше розповідала про подібне в Грузії.
Фотографія обкладинки: Ukrainian Modernism