Люстрованого прокурора Києва повернули на посаду відповідно до рішення ЄСПЛ

Дата: 10 Березня 2020
A+ A- Підписатися

Колишній очільник Офісу генерального прокурора Руслан Рябошапка поновив на посаді прокурора міста Києва Сергія Юлдашева, якого за Законом “Про очищення влади” звільнили ще у 2015 році. 

Про це повідомили в Прокуратурі Києва. 

СЕРГІЙ ЮЛДАШЕВ ПРИСТУПИВ ДО ВИКОНАННЯ ОБОВ’ЯЗКІВ ПРОКУРОРА МІСТА КИЄВАСергій Юлдашев, який наказом Генерального…

Опубліковано Прокуратура міста Києва Вівторок, 10 березня 2020 р.

У 2013–2014 роках Юлдашев був заступником прокурора Луганської області, а тому підпадав під дію Закону “Про очищення влади”. Його звільнили ще в березні 2015 року, проте на початку поточного року Дніпропетровський окружний адмінсуд поновив його на посаді. Окрім поновлення, судді постановили стягнути з Прокуратури міста Києва суму середнього заробітку за час вимушеного прогулу в розмірі 37 097 гривень з вирахуванням розміру обов’язкових платежів. У своєму рішенні судді посилалися на тлумачення Європейського суду з прав людини, який визнав, що під час люстрації Україна порушила права звільнених посадовців. 

Адже у своєму рішенні ЄСПЛ зазначив, що люстрацію в Україні застосовували до дуже широкого кола осіб, вона призвела до звільнення заявників тільки на тій підставі, що вони обіймали посади на державній службі за часів президентства Віктора Януковича, та наголосив, що закон про люстрацію не встановив конкретних незаконних дій зазначених чиновників.

Суд також встановив, що звільнення заявників було засновано на колективній відповідальності осіб, які працювали в державних установах під час правління Януковича, незалежно від конкретних функцій, які вони виконували, і їх зв’язку з антидемократичними тенденціями та подіями, які відбулися в цей період.

Згідно з повідомленням на сайті прокуратури, 10 березня Юлдашев провів першу нараду з колективом, привітав з успішним завершенням двох етапів атестації та закликав до спільної та ефективної праці.

Нагадаємо, що наприкінці лютого рішення ЄСПЛ щодо люстрації українських посадовців набуло чинності. Згодом у Мін’юсті повідомили, що планують подати на розгляд Верховної Ради законопроєкт, який би дозволив створити комісію для розгляду скарг щодо неправомірної люстрації. 

Як відомо, так званий закон про люстрацію передбачав звільнення посадовців, які допомагали колишньому президентові Віктору Януковичу узурпувати владу, були причетними до переслідувань активістів під час протестів на Майдані, а також співпрацювали з іноземними спецслужбами для підриву територіальної цілісності України. Згідно з документом, з посад держслужбовців усували й тих, які в минулому обіймали пости в КПРС і КДБ.

Ще під час ухвалення закону правозахисники критикували деякі його пункти, що, на їхню думку, порушували право людини на захист приватного життя. Також вони казали про те, що люди, які підпали під люстрацію, мали можливість оскарження рішення про усунення в судовому порядку з дотриманням права на справедливий суд.

За півтора року після початку люстрації в Україні встигли звільнити майже тисячу чиновників, що становить 1/5 їхньої загальної кількості.   

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter