Литовський суд прийняв рішення у справі Шарія проти юриста Фейгіна (оновлено)

Дата: 27 Липня 2021
A+ A- Підписатися

Російський юрист Марк Фейгін повідомив, що Вільнюський окружний суд відмовив проросійському політику та блогеру Анатолію Шарію в оскарженні рішення департаменту міграції Литви щодо позбавлення його статусу біженця. Згодом стало відомо, що розповсюджена інформація не відповідає дійсності. 

Про це у твіттері повідомив юрист Марк Фейгін

Фото: твіттер-акаунт Марка Фейгіна

Апеляцію на рішення департаменту міграції Шарій подав на початку червня. Притулок у країні він попросив  у 2012 році, після того як йому обрали запобіжний захід у справі, що стосується інциденту в травні 2011 року, коли він застосував вогнепальну зброю під час конфлікту з відвідувачем у ресторані MacDonalds у Києві.

Спочатку Шарій виїхав до Росії, а потім до Голландії, однак оскільки в його паспорті стояла литовська віза, згідно з Дублінською угодою голландська влада відправила його до Литви.

10 травня 2021 року Шарію анулювали всі документи та оголосили його персоною нон ґрата.

“Перед вами рішення литовського суду, що відмовив у прийнятті позову Шарія до мене на підставі позбавлення його статусу біженця в Литві й заборони в’їзду в Литву терміном на п’ять років. Він оскаржив це рішення департаменту міграції Литви, але після відмови йому він повинен покинути ЄС”, – розповів Фейгін, який також опублікував фотографії рішення. 

Окрім цього, російський юрист повідомив, що до кінця літа за його заявою щодо Шарія мають порушити кримінальну справу в ЄС “за відмивання злочинно отриманих грошей від влади РФ і придбання на ці гроші будинку в Іспанії”.

Вілла Анатолія Шарія в Іспанії, яку знайшли журналісти

“Уже йде перевірка”, – запевнив Фейгін. 

Сам Шарій спростував інформацію Фейгіна у своєму телеграм-каналі. Водночас жодних доказів неправдивості слів юриста він не навів. 

Згодом видання “Європейська правда” повідомило, що справа, про яку розповів у своєму дописі Фейгін, стосується іншого питання. Так, згідно з оприлюдненими документами, Шарій позивався проти юриста у цивільному процесі, вимагаючи покарати того за шкоду честі та гідності Шарія. Приводом для позову стали поширені у соцмережах відеоролики, де на адресу блогера лунали такі епітети як “пігмей”, “негідник”, “криса” тощо.

Вільнюський суд, розглядаючи цей позов, підтвердив, що литовська влада справді позбавила Шарія статусу біженця, а також заборонила йому в’їзд до Литви, грунтуючись на тому, що Шарій становить загрозу державній безпеці Литви, а також на тому, що обставини, які були підставою для надання йому притулку, вже зникли.

Також йдеться про те, що Шарій не перебуває і ніколи постійно не проживав у Литві. На підставі цього суд вирішив, що його репутації у Литві неможливо було завдати шкоди, та відмовив у задоволенні позову.

Водночас судова суперечка щодо позбавлення Шарія статусу біженця ще триває. Суд ухвалив постанову 27 липня, але в реєстрі судових рішень її ще не опублікували.   

На початку року СБУ оголосила підозру Шарію за статтями “Державна зрада” та “Порушення рівноправності громадян залежно від їхньої расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками”.

Увагу слідчих привернули заяви та звернення стосовно можливої антиукраїнської діяльності блогера. За офіційною версією правоохоронців, Шарій почав вести її у 2012 році, а його метою були загострення і дестабілізація суспільно-політичної та соціально-економічної ситуації, розпалювання міжетнічних і міжконфесійних конфліктів.  

Наприкінці минулого року СБУ відкрила кримінальне провадження щодо Шарія за статтею “Посягання на територіальну цілісність і недоторканність України”. Зробили це після того, як на своєму ютуб-каналі блогер використав мапу України, на якій не було окупованих територій Криму і Донбасу.

Нагадаємо, що попри слова самого Шарія в СБУ спростовують, що припиняли переслідування блогера. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter